Jesteś tu
Strona domowa > Pokój dziecka > Pokój dziewczynki – wiosenne odświeżenie wnętrza

Pokój dziewczynki – wiosenne odświeżenie wnętrza

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nią chęć wprowadzenia do wnętrz zmian. Jeśli nie przewidujecie remontu, możecie pobawić się dodatkami. Ożywicie wnętrze m.in. tekstyliami w ciepłych kolorach. Warto też pomyśleć o wymianie mebli (tudzież ich pomalowaniu) bądź jeśli wiek dziecka na to pozwala, wstawieniu basenu z kulkami. Możliwości jest wiele.

Pokój dziecięcy między innymi służy zabawie, wykorzystajmy to i bawmy się więc aranżacją, elementami wyposażenia. Czyńmy z nich preteksty i inspiracje do zabawy dla naszych pociech. Wszystko co niezbędne i funkcjonalne w pokoju dziecięcym może w magiczny sposób przeistoczyć się i sprawować nowe role.

Wiosenne zmiany w pokoju dziecka – meble

Pokój dziewczynki

Podczas urządzania pokoju dziecięcego warto postawić na meble uniwersalne. Te “rosną” wraz z dzieckiem. Jeśli nie planujecie obecnie ich zakupu, a chcielibyście coś zmienić we wnętrzu z pomocą przyjdą specjalne, dedykowane im farby. Tu kłania się w pas kolor biały – będzie pasował do każdego wieku dziecka i niemal każdego koloru ścian oraz dodatków. Ten sam kolor sprawdzi się rzecz jasna w przypadku nowych mebli. Możecie poszukać dodatkowo takich z motywem przewodnim np. w kształcie domków.

CZYTAJ TAKŻE:   Problemowy warunek

Wiosenne zmiany w pokoju dziecka – minimalistyczne zabawki

Wiosenny pokój dziewczynki

Bardzo modne stało się ostatnimi czasy minimalistyczne podejście do zakupu zabawek. Dzięki niemu łatwiej dobrać je w taki sposób, by były lepsze jakościowo, a zarazem atrakcyjniejsze. Nie jest to jednak oczywiście regułą. Podobnie jak ich przechowywanie. Faktem jest, że zabawki szybko się nudzą, więc warto co jakiś czas chować je przed dzieckiem. Zobaczycie, jak po miesiącu ucieszy się na ich widok. Podobnie jest z układaniem ich na półkach. Róbcie roszady, a tym samym osiągniecie efekt przyciągania uwagi dziecka. Pozostając jednak przy wiosennych zmianach, możecie powiesić np. huśtawkę. Ta przywodzi na myśl beztroskę i ciepłe dni.

Wiosenne zmiany w pokoju dziecka – dodatki mają znaczenie

pokój dziewczynki

Nie bójcie się eksperymentów z dodatkami. Zdjęcia, plakaty, poduszki, kocyki – wymieniajcie je do woli. Kolory – tu także pełna dowolność. W końcu witacie wiosnę, a ta charakteryzuje się wprowadzeniem do przyrody ferii barw 🙂

fot. mat. prasowe

Dodaj komentarz

Top