Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Prezent na Komunię – co kupić, żeby dziecko było zadowolone?

Prezent na Komunię – co kupić, żeby dziecko było zadowolone?

I Komunia Święta to bardzo duże przeżycie dla dziecka, duchowe porozumienie z Bogiem w którym biorą udział jego najbliżsi dziecka. To również stres dla rodziców, na których barkach spoczywa zorganizowanie całego przyjęcia komunijnego. Bez zadań nie pozostaje jednak również dalsza rodzina, która musi przygotować podarek dla malca w jego ważny dzień. Wokół prezentów komunijnych narosły już mity, szeroko omawiane w sieci. Co więc możemy kupić, sprawiając jednocześnie dziecku radość i nie przesadzając? 

Jaki prezent na komunię dla dziecka

Przede wszystkim nie dajmy się zwariować, nawet jeżeli jesteśmy chrzestnymi. Zdjęcia plików banknotów, quadów i najnowocześniejszych komputerów, jakie dzieciaki otrzymały z tej okazji, obiegają Internet każdego roku. Oczywiście jest to bardzo ważna okazja, jednak nie zapominajmy o tym, że chodzi o rozwój duchowy dziecka i jego religijność, a nie o pieniądze. Czasem sami rodzice nie pomagają, przygotowując przyjęcie przypominające małe wesela. Nie zmienia to jednak faktu, że goście naprawdę mogą zachować rozsądek i nie sprawiać u dziecka zachwytu gotówką, czy modnym laptopem. Zdecydowanie da się pogodzić dobry prezent z drogim prezentem, tak żeby zachować odpowiednią równowagę.

I Komunia Święta – Pamiątki!

Wydawać by się mogło, że pamiątki komunijne nie mają już tak dużego znaczenia, jak kiedyś, chociaż nadal na rynku dewocjonaliów można je znaleźć. Najczęściej przybierają postać książeczek lub kart z cytatem z Pisma Świętego, które przypominają o istocie tego ważnego dnia. Często, właśnie na pamiątkę najbliżsi dodają do nich złote medaliki z wizerunkami świętych lub religijnym symbolem. Oczywiście wraz z łańcuszkiem. To bardzo dobry pomysł na to, aby dziecko zawsze mogło mieć przy sobie przedmiot, który będzie przypominał mu I Komunii Świętej. Można także wybrać eleganckie wydanie Biblii i zrobić w nim pamiątkowy wpis.

I Komunia Święta – nowoczesne podejście do finansowania!

W tym fragmencie będzie bardziej prozaicznie, niż duchowo, jednak warto rozpatrzyć taki pomysł. Włożenie gotówki do kopert może być zastąpione przez założenie dziecku lokaty z określonym wpływem miesięcznym. Z założeniem, że dziecko z lokaty będzie mogło skorzystać dopiero po 18 roku życia. Można mieć pewność, że początkowo chłodne przyjęcie takiego prezentu zamieni się w prawdziwą euforię w momencie wchodzenia w dorosłość. Oczywistym jest to, co dzieje się w znacznej większości z pieniędzmi z komunii, z których rodzice nie zawsze chcą się dziecku rozliczyć, więc jest to w pełni bezpieczna opcja. Sumy nie muszą być wcale duże, ponieważ i tak w skali czas, która podchodzącym do I Komunii Świętej pozostaje do osiemnastego roku życia, uzbiera się całkiem atrakcyjna sumka. Plusem jest również to, że dziecko w wieku 18 lat powinno być już zdecydowanie bardziej świadome wartości pieniądza, a tym samym spożytkować je rozsądnie.

CZYTAJ TAKŻE:   Łóżeczka niemowlęce, które „rosną” razem z dzieckiem

I Komunia Święta – może jest coś, o czym marzy?

Jeżeli chodzi o prezenty materialne warto zastanowić się nad tym, ile możemy przeznaczyć na taki prezent, oraz co tak naprawdę będzie potrzebne dziecku. Dobrze jest skontaktować się także z rodzicami, przedstawiając problem i pytając jednocześnie, co sprawi maluchowi największą radość. Dla niektórych będą to klocki lego, dla niektórych rower, dla jeszcze innych tablet czy laptop. Kupno prezentu nie powinno być dyktowane modą, a potrzebą, ponieważ wtedy chyba najbardziej spełnia swój cel – czyli daje dziecku ogromną radość. Można także delikatnie podpytać dziecko (jeśli nie jesteśmy jego rodzicem), żeby mieć pewność, że lista prezentów nie jest jedynie fanaberią rodziców, co niestety również ma czasem miejsce.

Co kupić na pierwszą komunię świętą

I Komunia Święta – zainwestuj w naukę dziecka!

Stosunkowo nowym pomysłem, a zdecydowanie niebanalnym, jest fundowanie w ramach prezentu ciekawego kursu. Może to być np. nauka jazdy na nartach, na koniu czy kurs żeglarski. Wszystko w zasadzie będzie zależne tym razem również od naszych funduszy oraz zainteresowań dziecka. W tym wypadku najważniejszym będzie dokładne sprecyzowanie jego zainteresowań, tego co lubi, czym się interesuje, ponieważ mały humanista na kursie przetrwania nie będzie zbyt szczęśliwy, a mały podróżnik zanudzi się na praktycznych warsztatach plastycznych. Taki prezent ma dwojaką zaletę, ponieważ nie tylko zachwyci malca, ale pozwoli mu się rozwijać, a przecież to najlepszy do tego wiek.

Współcześnie nie jest łatwo wybrać odpowiedni prezent dla malucha, który podchodzi do I Komunii Świętej. Istnieją trendy, które odbierają całej sytuacji sakralny charakter, ale nie warto się im poddawać. To dziecko i jego wielki dzień, powinny być na pierwszym miejscu i dobór prezentu powinien być przede wszystkim dyktowany charakterem święta oraz potrzebami dziecka. Historie o tym, że ktoś musiał wziąć kredyt, żeby kupić na komunię prezent najpewniej również są prawdziwe, ale to zbyt duża presja. Pamiętajmy, że pieniądze nie okażą naszej sympatii do dziecka, a na wspomnienie miłego dnia, które spędzi z najbliższymi na świętowaniu swojej komunii będzie pojawiał się uśmiech, niezależnie od tego, co znajdzie wśród swoich prezentów.

Dodaj komentarz

Top