Jesteś tu
Strona domowa > Ciąża > Rola mężczyzny w czasie ciąży

Rola mężczyzny w czasie ciąży

Oczekiwanie na narodziny dziecka to piękny czas – tak piszą i mówią wszyscy. I oczywiście nie sposób się z tym nie zgodzić. To wspaniały czas oczekiwać, patrzeć jak rośnie dzidziuś w brzuchu mamy, jak czuć pierwsze jego ruchy. To jest wspaniały okres w życiu człowieka. Ale czy to wszystko naprawdę tak pięknie wygląda, czy to tylko ogólne spojrzenie?

Kobiety w I trymestrze cięży przeżywają niekiedy coś trudnego. Ciągłe wahania nastrojów, zmiany hormonalne, wymioty, nudności i inne przypadłości zależne tylko i wyłącznie od konkretnej kobiety. Ten etap nie koniecznie można zaliczyć do przyjemnych.

Ciąża krok po kroku

II trymetr to już diametralna zmiana. Huśtawka hormonów powoli ustaje, nudności przestają dokuczać i zaczyna się trochę przyjemniejszy okres.

II trymestr to w sumie już finisz, czyli oczekiwanie na przyjcie maleństwa na świat. Duży już brzuch nieraz przeszkadza w codziennych czynnościach.

W sumie najwspanialszym okresem ciąży jest środek, czyli trymestr numer 2.

Spojrzeliśmy na to z perspektywy kobiet. Prawidłowo bo to one są w ciąży i ona sama dotyczy bezpośrednio ich.
Ale warto też zastanowić się jaką rolę i czy łatwe zadanie spoczywa na mężczyznach. Na tych oczywiście, którzy dziecka chcą i ciężarną kobietą się opiekują.

CZYTAJ TAKŻE:   Kalendarz ciąży - skąd podział na trzy trymestry?

Huśtawka nastrojów nie wpływa tylko i wyłącznie na życie kobiety. Pośrednio dotyczy ona również mężczyzn. To oni muszą znosić humorki, ciągłe zmiany zdań i niekiedy nawet napady złości, smutku i radości w jednym.
Kochający mężowie często chcą spełnić każdą zachciankę swojej żony. Potrafią zrobić wszystko, aby ona mogła odpocząć i nie denerwowała się.

Rola mężczyzny w czasie ciąży
scarymommy.com

Rola mężczyzny w czasie ciąży

Często podczas ciąży zapominamy o roli mężczyzny w tym całym jakże ważnym i pięknym wydarzeniu.

A prawdziwie kochający mąż który podobnie jak każda kobieta cieszy się z przyjścia na świat swojego dziecka jest wielkim skarbem, który tak naprawdę jest potrzebny kobiecie, by ta czuła się bezpiecznie i wiedziała ile tak naprawdę dla niego znaczy.

Dodaj komentarz

Top