Jesteś tu
Strona domowa > Strefa Mamy > Jak zostać ekomamą?

Jak zostać ekomamą?

Coraz więcej świeżo upieczonych mam i ojców pragnie zostać ekorodzicami. Jak w XXI wieku żyć zgodnie z naturą i czerpać zeń wszystko, co najlepsze? I co nam daje ekożycie?

Modnie być eko

Ekorodzicielstwo stało się modne. To dobrze. Korzystają na tym wszyscy- i świeżo upieczeni rodzicie, i ich pociechy. Bycie eko sprawia, że zdrowiej się odżywiamy, że lepiej i bardziej świadomie dbamy o nasz wygląd, że wyłącznie naturalnie pielęgnujemy maluszka. Unikanie przetworzonej żywności, rezygnacja z chemii zawartej w kosmetykach, sięganie po naturalne i ekologiczne rozwiązania to najlepsza inwestycja w zdrowie, rozwój i bezpieczeństwo szkraba, w kondycję całej rodziny. Ale bycie ekorodzicem to coś więcej niż świadomość tego, co nam szkodzi.

E jak ekomama

Harmonia z naturą- to właśnie ta idea powinna przyświecać wszystkim tym, którzy pragną wychowywać swoje pociechy w zgodzie z ekodekalogiem. Wychowanie w zgodzie z naturą to nie tylko unikanie szkodliwych substancji zawartych w pożywieniu czy kosmetykach- to przede wszystkim tworzenie atmosfery bliskości i wzajemnego zaufania od pierwszych chwil bycia razem. Te oparte na intuicji i w pełni zgodne z naturą zachowania to nic innego jak karmienie piersią, noszenie w chuście czy wspólne spanie- ot, zwykłe drobiazgi dnia codziennego, które znaczą najwięcej i pozwalają w pełni zaspokajać wszystkie potrzeby emocjonalne szkraba, gwarantując zdrowy, samodzielny i zrównoważony rozwój pociechy.

CZYTAJ TAKŻE:   Rodzicu, czego sobie życzysz?

Konsumpcjonizmowi wbrew

„Bycie ekorodziciem daje nam niesłychany komfort”- mówią ci, którzy już dawno wybrali życie w zgodzie z naturą. „Nie musimy ciągle się ścigać, nie czujemy presji posiadania, jesteśmy dalecy od idei rządzących w społeczeństwie konsumpcyjnym” – dodają. To prawda. Ekorodzice zawsze wybierają zdrowe, funkcyjne, a przez to tańsze rozwiązania – np. wielorazowe pieluszki bambusowe Close ze sklepu www.babymama.pl. Nowe, jednorazowe, modne, plastikowe, powszechnie wybierane rozwiązania – to nie dla nich. Ekomamy i ekoojcowie stawiają bowiem na kreatywność i – tym samym – na rozwój wyobraźni najmłodszych. A to umiejętność, która się bardzo w życiu przydaje.

Ekorodzicielstwo to rodzicielstwo świadomości. Rodzice, którzy wybierają życie w harmonii z naturą, są doskonale przygotowani do swoich życiowych ról. A to wpływa korzystnie na pociechy na każdej z możliwych płaszczyzn. Czyż nie o to w byciu mamą i tatą chodzi?

Dodaj komentarz

Top