Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Urządzenie przydomowego ogrodu – jak go zagospodarować dla dzieci?

Urządzenie przydomowego ogrodu – jak go zagospodarować dla dzieci?

plac zabawUrządzenie przydomowego ogrodu jest sporym wyzwaniem. Szczególnie jeśli jego głównym użytkownikiem ma być dziecko. Stworzona dla niego przestrzeń powinna być bezpieczna, a jednocześnie dawać dużo pretekstów do zabawy. Sprawdź nasze pomysły, jak zagospodarować ogród dla dziecka.

Dominacja zieleni

Wielu właścicieli niewielkich ogrodów planuje zagospodarowanie ich części przez położenie tarasu, postawienie domku na narzędzia, czy co gorsza wyłożenie kostką brukową. Delikatnie mówiąc, nie jest to najlepszy pomysł.

Mając dzieci, które będą bawić się w ogrodzie, lepiej postawić na dominację zieleni. Oznacza to rezygnację z przykrywania ziemi na rzecz uprawy kwiatów, roślin czy warzyw. Warto jednak pamiętać, aby zrezygnować z kwiatów o ostrych liściach i kolcach. Zamiast nich można postawić na warzywa. Dzieci nie tylko nauczą się je uprawiać, ale przede wszystkim poczują ogromną radość, gdy zobaczą efekty swojej pracy.

Zjeżdżalnia w ogrodzie

Przydomowy ogród to doskonałe miejsce na stworzenie mini placu zabaw. Jego obowiązkowym elementem powinna być zjeżdżalnia. Doskonale wyglądać będzie ona w towarzystwie huśtawki oraz piaskownicy. Taki kącik zabaw najlepiej umieścić w rogu ogrodu.

Pamiętaj jednak, ze wybierając atrakcje dla dziecka, takie jak zjeżdżalnie należy w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo pociech. Najlepiej jeśli miejsce zabaw widoczne jest z tarasu lub salony, tak aby można na bieżąco śledzić zabawy dzieci. Dodatkowo ważny jest również wybór samego sprzętu. Powinien on być dostosowany do dzieci i posiadać stosowne atesty.

CZYTAJ TAKŻE:   Rozwój dziecka w drugim roku życia

Zjeżdżalnie do ogrodu znajdziesz w sklepie internetowym morele.net.

Domek dziecięcy

Gwarantuję Ci, że taki domek to marzenie każdego dziecka. Pomyśl więc o jego spełnieniu. W internecie bez trudu znajdziesz wiele gotowych projektów, które różnią się rozmiarem, wyglądem i funkcjonalnością. Jedne z nich mocowane są na podłożu, inne posiadają kilka małych schodków.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że zakup takiego domku jest dosyć kosztowny. W zależności od projektu, taki domek może kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli nie chcesz wydawać tak dużych pieniędzy, to możesz go zrobić samodzielnie. Wystarczy kilka starych palet i sterta desek.

Podsumowanie

Urządzenie ogrodu dla dziecka nie jest proste. Jeśli chcesz to zrobić dobrze to skorzystać z pomocy swojej pociechy. Syn lub córka bez trudu określą swoje potrzeby oraz marzenia, co ułatwi Ci stworzenie idealnego miejsca do zabawy.

Dodaj komentarz

Top