Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Zupa dla niejadka – wprowadź odrobinę koloru!

Zupa dla niejadka – wprowadź odrobinę koloru!

Zimowa aura sprzyja gotowaniu domowych, gęstych i pełnych wartości odżywczych zup. To także świetny sposób na przekonanie do jedzenia obiadów dzieciaki, które niechętnie współpracują przy komponowaniu ich jadłospisu. Podpowiadamy, jaką zupą zachęcić małego szkraba do polubienia tego rodzaju posiłków, a także opowiadamy, dlaczego warto jeść zupy.

Zupa dla dzieci – co piszczy w trawie wartości odżywczych?

zupa dla niejadka

To, jakie wartości odżywcze zafundujemy naszym dzieciom zależy głównie od tego, na jakiego rodzaju zupę się zdecydujemy. Najwięcej korzyści przyniosą szkrabom zupy przygotowane na bazie dużej ilości warzyw, na chudym wywarze bez dodatków tj. zaspażki czy śmietana. Taki posiłek, to dostarczenie dziecku dużej porcji błonnika, czyli bardzo dobrego przyjaciela sprzyjającego pracy układu pokarmowego, a także pomocnika w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi.

Zupne posiłki, mimo że przygotowane w wysokiej temperaturze, stanowią nadal cenne źródło składników mineralnych (głównie kwasu foliowego wspierającego pracę układu nerwowego, prowitaminy A, a także potasu, który odpowiada m.in. za regulację ciśnienia krwi). Warzywa zjadamy razem z wywarem, więc nie tracimy witamin rozpuszczalnych w wodzie, które trafiają do niej właśnie w trakcie gotowania. Jeśli w domu mamy niejadka, spróbujmy przemycić zupę krem, albo…

CZYTAJ TAKŻE:   Jak bezpiecznie przewozić dziecko samochodem? Ciągle jesteśmy zdezorientowani w tym temacie

Kolorowa zupa sposobem na niejadka

Ciężko dogodzić niejadkowi. Przekonała się o tym niejedna mama. Są jednak na to sposoby. Dzieciaki chętniej sięgają po jedzenie, które zachęca nie tylko zapachem, ale i wyglądem. Postawmy więc na kolory, a także mniejsze porcje. No i co ważne – jedzmy razem. Tu właśnie z pomocą przychodzi zupa. Możemy zrobić np. krem. To sposób na ukrycie nielubianych przez dziecko składników. Przygotujmy ją w ciekawym, lubianym przez nie kolorze. Możecie także wspólnie przygotować posiłek, nie ma nic lepszego na budowanie więzi, a także dawanie wspólnej radości, jak rodzinne gotowanie. Warto w tym czasie tłumaczyć dziecku, co się znajduje w zupie, zachęcić je np. do narysowania składników czy wpleść w proces gotowania jakieś opowiastki tudzież zabawy edukacyjne.

Na podstawie mat. prasowych programu “Żyj smacznie i zdrowo”

Dodaj komentarz

Top