Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > 3 pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

3 pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

Czas spędzany wspólnie z dzieckiem warto wykorzystać na wspólne zabawy. Przedstawiamy 3 pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem, które przyniosą dziecku mnóstwo radości i będą przyjemnością również dla rodzica.

3 pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

Dzieci są szczęśliwe, gdy w odkrywaniu nowych rzeczy towarzyszą im rodzice, z tym z kolei często brakuje na to czasu. Latem, podczas urlopów mamy możliwość poświęcenia naszym pociechom więcej uwagi. Wykorzystajmy ten czas, ponieważ wspólne aktywności to wspaniała forma relaksu, a dla nas – dorosłych, także lekcja spontaniczności i umiejętności cieszenia się z małych, z pozoru nieistotnych rzeczy – mówi Dorota Marianowska, właścicielka marki Baby Day24.

Fabryka garderoby

Malować lubi  niemal każde dziecko. Zajęcie to ponadto wspaniale rozwija jego wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne. A jeśli zaproponujesz mu malowanie po tkaninach? Fabryka garderoby to rewelacyjny pomysł dla kreatywnych, ciekawych dzieci, lubiących wiedzieć „co i dlaczego”. Zabawa może stać się początkiem niesamowitej przygody z projektowaniem, poznawaniem kolorów, materiałów, tworzeniem czy też rozwijaniem twórczości.

Pomalowana przez dziecko czapka, będzie miała niesamowitą wartość, jako część garderoby, którą z dumą założy do przedszkola lub szkoły bądź jako prezent np. dla babci czy siostry. Fantastyczne wzory, które dziecko może samo wybrać lub zaprojektować są przeznaczone dla chłopców i dziewczynek. Zabawa polecana jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

CZYTAJ TAKŻE:   Warszawskie Dni Rodzinne - patronat medialny e-szkrab.pl

Samodzielne wykonanie mydełek lub świec

Dzieciom nieco starszym z pewnością do gustu przypadnie zabawa polegająca na samodzielnym wykonaniu mydełek lub świec. Jest to aktywność, która będzie tak samo fascynować pięciolatka, jak i dwunastolatka.Rodzice też się przy tym fantastycznie bawią i choć można spokojnie zostawić malucha samego to i tak będziemy chcieli mu towarzyszyć.

Zabawę można zaliczyć do tych z rodzaju dydaktycznych, w których dziecko może stworzyć coś od podstaw. Rozwija nie tylko umiejętności manualne pociechy, ale też jego koordynację ręka-oko. Pomoże nabrać wiary we własne możliwości i pewności siebie – produkty od początku do końca wykonują sami.

Zestaw samodzielnego przygotowania zawiera pudełko z kostkami bazy glicerynowej – półprzeźroczystej i mlecznej, buteleczki z kolorowymi barwnikami i zapachem. Zabawa polecana jest dla dzieci od 5 roku życia.

Zestaw do tworzenia mydła, fot.: jokomisiada.pl
Zestaw do tworzenia mydła, fot.: jokomisiada.pl

Mali architekci

A gdyby zaprojektować z dzieckiem jego własny domek marzeń? Taki domek można wykonać samodzielnie lub zaprojektować go i dać do wykonania firmie specjalizującej się w takich projektach.

Projektując taki domek sami możemy określić jego wielkość, wygląd oraz to w jaki sposób go pomalujemy bądź urządzimy.

Drewniany domek dla dzieci

2 thoughts on “3 pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

Dodaj komentarz

Top