Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Meble z sieciówki, zawsze takie same i mało oryginalne

Meble z sieciówki, zawsze takie same i mało oryginalne

Ostatnio niezwykle modne stało się hasło: ,,Pokolenie IKEA’’, czyli powielanie tych samych mebli we wnętrzach. W nawiązaniu do niego, nasza stała klientka wpadła na pomysł przekształcenia jednego z nich na zupełnie niepowtarzalny.

Z tym pomysłem udała się do nas, a my jak zwykle chętnie podjęłyśmy wyzwanie. Dzięki ogólnodostępnym produktom i niewielkiemu zaangażowaniu, pokażemy Wam, jak przeprowadzić taką metamorfozę.

Łóżko ,, Kura’’, dostępne w znanej sieciówce wnętrzarskiej i bardzo często spotykane w pokojach dziecięcych, zmieni swoje oblicze. Plan był taki – łóżko ma być w kolorze szarym z żółtymi panelami i szarym baldachimem.

Łózko przed renowacją

Łóżko przed renowacją

Potrzebne Wam będą:

– szlifierka,
– papier ścierny gradacji 80 i 180,
– wkrętarka,
– farba akrylowa do drewna w kolorze szarym,
– wałek do malowania flok plus kuweta,
– tkanina,
– taker (urządzenie do mocowania materiału),
– gąbka 0,5cm.

I Etap: Rozkręcamy łóżko na elementy

CZYTAJ TAKŻE:   Przekąski bez cukru - przepisy!

Każdy element łóżka czyścimy ze starego lakieru  szlifierką i papierem ściernym. Następnie  odtłuszczamy jego powierzchnię benzyną ekstrakcyjną. Potem malujemy ją 2-3 razy (zależnie od krycia farby).
Uwaga: Pozostawiamy łóżko do wyschnięcia na około 2 dni.

II Etap: Tapicerka

Kolejny krok, to przystąpienie do tapicerowania wszystkich paneli (materiał potrzebny do nałożenia na panele odmierzamy i dodajemy po 1-1,5 cm z każdej strony, tak by pokrył całą widoczną powierzchnię). Następnie wycinamy cienką gąbkę na wymiar panela. Podkładamy ją pod materiał i całość mocujemy za pomocą zszywacza tapicerskiego do płyty.

Materiały łóżko kura

III Etap: Szyjemy Baldachim

Rozpruwamy stary baldachim na części pierwsze, aby uzyskać formę. Każdą jego część kładziemy na nowym materiale i staranie wycinamy. Wycięte części spinamy dla ułatwienia szpilkami. Następnie wszystko zszywamy -najlepiej na maszynie do szycia.

IV Etap: Cieszymy się nowym, oryginalnym łóżkiem

Wszystkie części składamy w jedną całość i gotowe!

Łóżko kura po renowacji

Łóżko po renowacji

Renowacja łóżka kura

Logo kapa

Dodaj komentarz

Top