Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > W Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia we Wrocławiu powstała Strefa Rodzica

W Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia we Wrocławiu powstała Strefa Rodzica

We wrocławskiej klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia powstała Strefa Rodzica. Stworzona została ona według  indywidualnego projektu, by w jak największym stopniu dopasować istniejące warunki do potrzeb dzieci i rodziców. 


W Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia powstała Strefa Rodzica

Ideą programu „Strefa Rodzica” realizowanego przez firmę Budimex jest umożliwienie rodzicom czynnego i całodobowego udziału w hospitalizacji dziecka. Stworzenie nowoczesnej, wygodnej przestrzeni dla rodziców i chorych dzieci może pomóc w realizacji tego zadania. Wyremontowana świetlica – stołówka oraz pokój socjalny zostały właśnie przekazane najmłodszym pacjentom szpitala i ich opiekunom.

Poza nowoczesną świetlico-stołówką powstał pokój z zapleczem socjalnym dla rodziców, umożliwiający odpoczynek oraz przygotowanie szybkiego posiłku. Pomieszczenia zostały wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble, zabawki i gry dla najmłodszych, a także składane łóżka dla osób, które zechcą nocować w szpitalu.

Oficjalne otwarcie „Strefy Rodzica” to moment, w którym profesjonalną ekipę budowlaną zastępują pracownicy Budimeksu. W ramach wolontariatu montują i ustawiają meble, pomagają w pracach wykończeniowych. W działaniach tych niemal zawsze uczestniczy aktorka Agnieszka Grochowska, honorowa ambasadorka programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Cieszę się, że po raz dziesiąty udało się stworzyć szpitalną, kolorową przestrzeń chorym dzieciom i ich rodzicom – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej Budimeksu.

W Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia powstała Strefa Rodzica

Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” został zapoczątkowany w 2012 roku. Od tego czasu
na mapie Polski pojawiło się już dziewięć „Stref Rodzica”: w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Sanoku. Wrocław jest dziesiątą stacją programu.

CZYTAJ TAKŻE:   Przedstawiamy zestaw małego podróżnika marki TOLY

W każdym przypadku wybór miejsca i realizację pomysłu poprzedzają szczegółowe konsultacje z władzami szpitali. Kolejnymi przystankami w tym roku będzie Bydgoszcz oraz Olsztyn.

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

W Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia powstała Strefa Rodzica

Dodaj komentarz

Top