Jesteś tu
Strona domowa > Ciąża > Bielizna dla kobiet w ciąży oraz karmiących

Bielizna dla kobiet w ciąży oraz karmiących

Ponieważ ciąża i macierzyństwo to czas wyjątkowy, nasze ciało ma niecodzienne potrzeby. Bielizna sprzed ciąży raczej nie zda egzaminu. Konieczny będzie komplet do zadań specjalnych. Zatem w co powinny zaopatrzyć się przyszłe i młode mamy?

Bielizna dla kobiet w ciąży

To żadna tajemnica, że biust podczas ciąży powiększa się. Zazwyczaj o jeden rozmiar. Dlatego twój dotychczasowy biustonosz schowaj na dno szuflady.

  • Nie możesz zgniatać piersi w za małych miseczkach.
  • Powinnaś kupić nowy model z dosyć dużym zakresem regulacji obwodu, ponieważ rosnący brzuszek będzie zwiększał również wymiary pod biustem.
  • Zwróć uwagę także na materiał, z którego jest wykonany.
  • Ze względu na zwiększoną wrażliwość i bolesność piersi, ciążowy biustonosz nie może drażnić czy uciskać ciała ani wbijać się w skórę.
  • Musi być miękki, delikatny i przyjemny w dotyku. Jednocześnie, ponieważ biust robi się cięższy, stanik powinien go dobrze podtrzymywać i mieć dosyć szerokie ramiączka. Oczywiście nie znaczy to, że przyszłe mamy są skazane na bawełnianą bieliznę bez wyrazu. Obecnie producenci oferują modele, które są i bardzo wygodne, i bardzo kobiece.
Bielizna dla kobiety w ciąży
pinterest

Wyjątkowo istotne dla pań w ciąży są również majtki, które absolutnie nie powinny uciskać brzuszka. Wiele kobiet decyduje się pozostać przy figach lub szortach o niskim stanie, które zaczynają się dopiero na biodrach. Ale na rynku istnieje także alternatywa – wysokie majteczki podtrzymujące brzuch, sięgające prawie pod biust. Lekarze nie mają zdecydowanego faworyta, więc głównym kryterium wyboru pomiędzy tymi dwoma modelami powinien być komfort i wygodna przyszłej mamy. Również w przypadku dolnej części bielizny należy zwrócić uwagę na materiał. Aby uchronić się przed infekcją lub otarciem należy unikać tkanin syntetycznych, lepiej wybrać naturalne.

CZYTAJ TAKŻE:   Poród - fakty i mity

Bielizna dla matek karmiących

Wyprawki potrzebuje nie tylko noworodek. Świeżo upieczona mama także. Specjalny biustonosz dla kobiety karmiącej, jeśli spełni pewne warunki, bardzo ułatwi życie. – Musi mieć możliwość odpięcia miseczki i swobodnego odsłonięcia piersi – mówi Marzena Pudłowska, właścicielka firmy Kris Line. Ważne jest, aby karmienie odbywało się w komfortowych warunkach, a nie kiedy pierś jest z trudem wyciągnięta ze stanika. Nie byłoby to wygodne ani dla dziecka, ani dla mamy. Biust wciąż jest bardzo wrażliwy, dlatego również po porodzie należy starannie dobrać fason biustonosza. Tak, aby leżał idealnie i dobrze podtrzymywał piersi.

Dla większości pań powrót do wagi sprzed ciąży jest czasochłonny i niełatwy. Tutaj również z pomocą przychodzą producenci bielizny. Dodatkowe kilogramy można ukryć pod majtkami korygującymi. Absolutnie nie można już kojarzyć bielizny poprawiającej niedoskonałości figury z wielkimi majtkami a la Bridget Jones. Taki krój należy do przeszłości. Dziś normą są koronkowe wstawki i eleganckie materiały.

Podsumowując, kiedy spodziewasz się dziecka i kiedy maluszek już jest na świecie, twoje ciało się zmienia i wymaga niecodziennego traktowania. Specjalna bielizna dla kobiet ciężarnych i karmiących nie tylko ułatwia życie, ale często jest po prostu niezbędna.  Nowy, wygodny i dostosowany do ciążowych wymiarów biustonosz, model dostosowany do karmienia piersią, korygujące majtki… Zadbaj o siebie, aby w pełni czerpać radość z macierzyństwa i ze swojej kobiecości.

Dodaj komentarz

Top