Jesteś tu
Strona domowa > Ciąża > Ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie – pilates z dzieckiem

Ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie – pilates z dzieckiem

Powrót do formy sprzed ciąży nie musi wcale oznaczać drogi przez mękę ani też morderczych treningów na siłowni. Co więcej – ćwicząc, możesz jednocześnie zapewnić atrakcje swojemu dziecku. W jaki sposób? Z pomocą ćwiczeń pilates, które wykonasz wraz ze swoją pociechą. Do dzieła!

Pilates – dlaczego właśnie ta forma aktywności?

Pilates oznacza wzmocnienie mięśni, które osłabiłaś podczas trwania ciąży. Ta forma aktywności pomoże wzmocnić głównie partie dna miednicy, kręgosłupa, a ponadto brzucha. Jeśli będziesz trenowała regularnie, Twoja skóra stanie się jędrna, ciało będzie bardziej elastyczne, a sylwetka – wyprostowana.

Ćwiczenia pilates nie wymagają zagospodarowania sobie dużej ilości czasu. Co więcej – można je wykonywać razem z dzieckiem. Zanim jednak zdecydujesz się na ich wykonywanie, warto, abyś zasięgneła porady lekarza (jak w przypadku którejkolwiek z aktywności fizycznej).

Zestaw ćwiczeń pilates z dzieckiem
Fot. Wosana

Ćwiczenia na płaski brzuch – jak często je wykonywać?

Treningi warto jest powtarzać regularnie. Przygotuj się więc na ćwiczenia minimum 3 razy w tygodniu – do 4 maksymalnie. Pamiętaj o tym, aby regularnie nawodniać organizm – to bardzo ważne!

Pilates z dzieckiem – ćwiczenie 1 – “Przysiad w wypadzie”

Pozycja wyjściowa: Stań w wypadzie przytrzymując dziecko w pasie obiema rękami

CZYTAJ TAKŻE:   Alergia u dzieci - rodzaje, objawy, przyczyny i leczenie

Ruch: Zejdź w dół na wdechu – do pozycji takiej, jakbyś chciała uklęknąć. Wróć potem na wydechu do pozycji wyjściowej. Nie zapomnij o napięciu mięśni brzucha, a także utrzymaniu palców stóp w jednym kierunku. Przednie kolano utrzymaj w linii stopy.

Na każdą nogę wykonaj 12 powtórzeń.

Pilates z dzieckiem – ćwiczenie 2 – “Setka”

Pozycja wyjściowa: Na początku połóż się na plecach, a następnie podnieś tułów i barki. Utrzymuj przy tym stabilnie mięśnie brzucha. Następnie unieś nogi w pozycji “stołu”. Pamiętaj o zachowaniu kąta prostego między udem, a podudziem. Przytrzymaj dziecko jedną ręką, a drugą zaś wyprostuj na wysokości bioder.

Ruch: Wyprostowanym ramieniem wykonuj ruchy do góry i na dół utrzymując stabilnie całe ciało. Maksymalnie napnij mięśnie brzucha. Po 5 pierwszych ruchach ramieniem wykonuj wdech, po 5 następnych wydech.

Na każdą rękę wykonaj 50 powtórzeń.

Pilates z dzieckiem – ćwiczenie 3 – “Rolowanie do połowy”

Pozycja wyjściowa: Usiądź prosto z delikatnie ugiętymi nogami. Dziecko oprzyj na udach. Jedną rękę wysuń do przodu, drugą przytrzymuj dziecko.

Ruch: Podwiń miednicę, zroluj kręgosłup i w tej pozycji na wdechu zejdź do końca pośladków. Cały czas utrzymuj bardzo silne mięśnie brzucha. Wróć do pozycji wyjściowej na wydechu.

Ćwiczenia przygotowała:

Agnieszka Bajer Ciszewskadr Agnieszka Bajer-Ciszewska – trenerka fitness i specjalista ds. żywienia, właścicielka “Ciszewska Pilates Studio” i ekspert marki “Mama i ja”.

 

 

 

Fot. Wosana

fot. główne: embodywellness.co.uk

Dodaj komentarz

Top