Jesteś tu
Strona domowa > Zabawki > Edukacyjne zabawki dla 2-latka

Edukacyjne zabawki dla 2-latka

Zabawki dla 2-latka

Dwuletnie dziecko jest małym odkrywcą, chce poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy. Znajduje się już bowiem na takim etapie swojego rozwoju, kiedy potrafi samodzielnie chodzić, wspinać się, skakać i ma coraz większy zasób słownictwa. Dziecko w tym wieku jest wszystkiego ciekawe, wiele rzeczy jest dla niego nowych i nieustannie się czegoś uczy. Kiedy więc planujemy zakup prezentu dla dwulatka, warto pomyśleć o czymś co będzie dla niego nie tylko świetną zabawą ale także przyczyni się do jego rozwoju.
Oto kilka przykładowych rozwiązań:

Puzzle dla dzieci

Układanie puzzli to tradycyjna już forma zabawy, z pewnością znana większej części starszego pokolenia. Zabawka ta jednak nigdy nie straciła na swojej aktualności i przede wszystkim jest bardzo lubiana przez dzieci. Najlepszym wyborem dla małego dziecka będą puzzle składające się z dużych elementów. Zabawa tego rodzaju bardzo korzystnie wypływają na rozwój dziecka, a przede wszystkim jego mózg. Ponadto puzzle pozwalają rozwijać myślenie i koncentrację.

Kostka edukacyjna dla dzieci

Zabawka ta może okazać się nie tylko świetną atrakcją dla dziecka ale również stanowić walor edukacyjny. Kostka edukacyjna jest skonstruowana w ten sposób, że każda z jej ścian jest inna i spełnia odmienne funkcje. Znajdują się na niej m. in. różne guziki, suwaki, kształty, otwory, przyciski mogące np. imitować odgłosy zwierząt. Zabawka ta w przyjemy sposób pozwala rozwinąć u dziecka logiczne myślenie, a także poznawać kolory, kształty, cyfry, zwierzęta itp.

CZYTAJ TAKŻE:   Puzzle sensoryczne - sposób na stymulowanie rozwoju małego dziecka

Interaktywna kuchnia dla dzieci

Zestaw taki zawiera wiele elementów jak z prawdziwej kuchni: plastikowe garnki, kubeczki, sztućce i wiele innych akcesoriów. Zabawa taka może okazać się świetnym przeżyciem i pozwoli dziecku poczuć się jak dorosły. Istotne jest bowiem, aby już od najmłodszych lat włączać dziecko w świat dorosłych, pokazywać mu jak wyglądają poszczególne domowe czynności. Dzięki temu nasz dwulatek może poczuć się dumny, że wykonuje w swoim przekonaniu odpowiedzialną pracę. Wszelkie czynności dokonywane przez malucha są z naszej perspektywy zabawą, jednak dziecko traktuje je tak jak pracę. Każda czynność jest dla niego dużym wyzwaniem i nowym odkryciem.

Instrumenty dla dzieci

Mogą to być zwykłe cymbałki, lub innego rodzaju instrument-zabawka, np. bębenek, czy różnego rodzaju instrumenty klawiszowe. Zabawka taka rozwija zdolności muzyczne dziecka oraz poczucie rytmu. Muzyka odgrywa bowiem ważną rolę w życiu dziecka i już w czasie ciąży zaleca się jej słuchanie przez mamy. W związku z tym nie przypadkowo instrumenty muzyczne są produkowane z myślą o dzieciach już od najmłodszych lat. W sytuacji, gdy dziecko samo tworzy dane dźwięki, może to w przyszłości zaprocentować lepszymi efektami muzycznej edukacji. Ponadto zabawa tego rodzaju pomaga dziecku w rozwoju emocjonalnym i pobudza wyobraźnię.

Szukasz zabawek dla swojego dziecka? Odwiedź hurtownie zabawek dla dzieci – https://hurtownialuka.pl/pl/39-zabawki

Dodaj komentarz

Top