Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Jak wybrać wózek dla dziecka?

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Aby spacer był przyjemnością zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach doboru odpowiedniego wózka. Jak wybrać wózek dla dziecka?

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Coraz cieplejsze, prawie wiosenne dni zachęcają do dłuższych spacerów na dworze. Jak mówią specjaliści, niemowlę powinno spędzać na powietrzu co najmniej 1,5–2 godziny dziennie, a starsze dzieci około trzech godzin w ciągu dnia. Doskonale wpływa to bowiem na rozwój i funkcjonowanie organizmu – uodparnia, dotlenia, dostarcza witaminy D niezbędnej do prawidłowego rozwoju kości.

Pierwsze dni w gondoli

Bujanie dziecka jest bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju i pozwala dziecku w łagodny sposób zaadaptować się na świecie, przypominając kołysanie, którego maluch doświadczał w łonie matki. Aby odpowiedzieć na te naturalne potrzeby dziecka i wspomóc jego prawidłowy rozwój od pierwszych dni życia warto zwracać uwagę, aby wózek posiadał miękkie zawieszenie, które pozwala na łagodne bujanie dziecka.

Spacerówka dla starszaka

Starsze dzieci są coraz bardziej ciekawe świata, dlatego przy wyborze spacerówki warto zwrócić uwagę na modele z odwracaną spacerówką, które można prowadzić tak, że dziecko siedzi  przodem lub tyłem do kierunku jazdy. W przypadku mniejszych dzieci, rodzice chcąc przez cały czas obserwować maluszka, mogą zamontować spacerówkę przodem do siebie (tyłem do kierunku jazdy). W przypadku starszych dzieci ustawienie spacerówki przodem do kierunku jazdy pozwala dziecku odbierać więcej bodźców,  szybciej i łatwiej zaspokajać coraz większą ciekawość świata, a tym samym dobrze wpływa na rozwój dziecka.

CZYTAJ TAKŻE:   Wspólny pokój dla dziewczynki i chłopca - inspiracje

Ważnym elementem spacerówki jest także regulowany podnóżek, który pozwala dostosować wózek do wzrostu dziecka. Jest on także bardzo pomocny w przypadku starszych dzieci, które potrafią już samodzielnie wsiadać lub wysiadać z wózka, ułatwiając im te czynności, poprzez właściwe ustawienie podnóżka.

2w1 – rozwiązanie dla praktycznych

Wózek typu 2w1 czyli taki, który posiada zarówno funkcje gondoli, jak i spacerówki o rozwiązanie dla praktycznych, świadomych i aktywnych rodziców, którzy nie chcą rezygnować z prowadzonego przez siebie przed pojawieniem się dziecka aktywnego trybu życia. Wózek typu 2w1 spełnia swoją rolę zarówno w  pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy niezbędny jest wózek głęboki, jak i  później – kiedy  około  6-8 miesiąca życia dziecka pojawia się konieczność skorzystania ze spacerówki.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Udany spacer to jednak przede wszystkim bezpieczny i wygodny spacer, dlatego przy wyborze  wózka bezwzględnie należy pamiętać o sprawdzeniu czy spełnia on wszelkie zalecane normy bezpieczeństwa i posiada certyfikaty. Ważne też, aby wózek miał solidny stelaż wykonany z wytrzymałych materiałów, jak  np. aluminium. Warto także rozejrzeć się za modelami, które oferują dodatkowe opcje zwiększające bezpieczeństwo podczas spaceru, jak na przykład ledowe światełka umożliwiające lepszą widoczność wózka.

źródło: Navington

Dodaj komentarz

Top