Jesteś tu
Strona domowa > Polecamy > Jak wybrać żel do mycia twarzy dla dzieci?

Jak wybrać żel do mycia twarzy dla dzieci?

zel do mycia twarzy

Mówi się, że dzieci nie powinny używać kosmetyków. Mowa jednak o kosmetykach do malowania. Całkiem inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne. Jakie potrzeby ma skóra dziecięca? Jaki żel do mycia twarzy będzie dla dziecka najlepszy? Pora to sprawdzić.

Spokojny wybór żelu do mycia twarzy

Kosmetyki dla dzieci powinniśmy wybierać na spokojnie. Trzeba czytać wszelkie etykiety. Najważniejszy jest bowiem skład kosmetyków. Wśród produktów ogólnodostępnych zdarzają się takie, które zawierają substancje mocno chemiczne oraz uczulające. Z jakimi kosmetykami możemy się spotkać? Niektóre nazwy od razu nie brzmią zbyt przyjaźnie. Warto wiedzieć, które składniki w kosmetykach mogą się znaleźć, a których w żadnym wypadku nie może być.

Czego unikać?

W odpowiedzi, jak dbać o cerę, powinniśmy dowiedzieć się, czego unikać przy wyborze odpowiedniego żelu pod prysznic. Jak to wygląda w rzeczywistości? Zarówno żale, jak i płyn do mycia twarzy mają działanie i zastosowanie bardzo podobne. Można podczas wyboru się kierować preferencjami dziecka, wygodą stosowania, a także ceną. Przy analizowaniu składu pielęgnacyjnych produktów, powinniśmy unikać kosmetyków, które to zawierają SLS oraz SLES. Są to wysuszające substancje, które powodować mogą także reakcje alergiczne, czy też niewielkie podrażnienia delikatnej dziecięcej skóry.

CZYTAJ TAKŻE:   Trudna sztuka pocieszania

SLES I SLS możemy spotkać w kosmetykach przeznaczonych dla osób dorosłych. Jednak musimy wiedzieć, że osoby dorosłe mają skórę o całkowicie innym składzie, jak i odporności. Dlatego też ryzyko pojawienia się skutków niebezpiecznych jest o wiele, wiele mniejsze. Warto wybierać kosmetyki, które to bazują na naturalnych składnikach. Najlepiej wybrać kosmetyki, które nie mają w swoim składzie chemicznych związków.

Pielęgnacyjne produkty do mycia twarzy powinny zawierać sporo substancji hipoalergicznych, jak i naturalnych substancji. Takowy skład nie spowoduje podrażnień, przesuszenia, a także zaczerwienia. Pożądanymi składnikami w płynach oraz żelach do mycia twarzy są roślinne oleje.

Gdy mamy problem z wyborem odpowiedniego żelu, to powinniśmy pokusić się o konsultację z fachowcem. Kto takowym jest? Jest to nie tylko dermatolog, ale także pediatra. Również farmaceuta będzie nam w stanie doradzić, które kosmetyki się sprawdzą, a które nie będą odpowiednim wyborem. Warto mieć to na względzie. Lepiej dopytać i się skonsultować, niż popełnić jakiś znaczący błąd, prawda?

Dodaj komentarz

Top