Jesteś tu
Strona domowa > Pokój dziecka > Komoda w pokoju dziecka

Komoda w pokoju dziecka

Komoda w pokoju dzieckaKomoda w pokoju dziecka to idealny i wielofunkcyjny mebel. Mamy kilka wskazówek, które sprawią, że będzie ona nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim funkcjonalna.
Komoda w pokoju dziecka to zazwyczaj pierwszy, obok łóżeczka niemowlęcego, mebel w pokoju dziecka. Ulubiony przez wszystkie mamy, bo w wygodnych szufladach wszystko znajdzie się na swoim miejscu:  od pieluszek i kosmetyków po ubranka czy zabawki.  Prócz wygody, ważne jest  także bezpieczeństwo i jakość zastosowanych rozwiązań.

Głębokie szuflady – to jest to!

W głębokich szufladach świetnie układa się ubranka. Idealnie, gdy mają pełen wysuw, wówczas dokładnie możemy zobaczyć całą ich zawartość. Pamiętajmy jednak, że to prawdziwy arsenał niemowlęcych śpiochów, potrzebnych co kilka godzin na zmianę, dlatego nie jedna mama potrafi włożyć do szuflady nawet kilkanaście kilogramów takich ciuszków. Jeśli doliczyć do tego ciężar oskrzyni i dużego frontu…

Taka szuflada powinna być osadzona na bardzo wytrzymałych i stabilnych prowadnicach np. Quadro, co zagwarantuje ich wieloletnią sprawność i pozwoli uniknąć sytuacji wypadnięcia szuflady z  – radzi Agnieszka Kosicka z firmy Hettich.

Są to prowadnice działające na zasadzie łożyska kulkowego, bardzo ciche, można więc spokojnie porządkować zawartość szuflady nawet podczas popołudniowej drzemki malucha.

Bez uchwytów

Komoda z szufladami bez uchwytów to nie modowa fanaberia, ale bardzo bezpieczne rozwiązanie do pokoju malucha. Doceniają to szczególnie rodzice dzieci, które zaczynają raczkować i stawiać pierwsze kroki przy meblach. Uderzenie o gałkę lub metalowy uchwyt szuflady w najlepszym razie może skończyć się guzem, dlatego front bez uchwytów jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

CZYTAJ TAKŻE:   Gdzie trzymać zabawki dziecka?

Ale czy również wygodnym?

W takich szufladach stosuje się bardzo wygodny system Push to open, który sprawia, że wystarczy lekko nacisnąć front, by sama się otworzyła. Jest to szczególnie wygodne, gdy trzyma się dziecko na rękach, wówczas szufladę można otworzyć nawet biodrem czy kolanem.

Wygodne przechowywanie

Producenci komód dziecięcych prześcigają się w pomysłach na zagospodarowanie przestrzeni szuflad. Jednym z nich jest system ułatwiający przechowywanie drobnych przedmiotów np. smoczków, termometru czy dziecięcych kosmetyków w estetycznych pojemnikach zawieszonych na relingu. Sposobem na uporządkowanie przestrzeni szuflady dziecięcej komody jest także system przegródek, który dopasowuje stabilizatory do aktualnie przechowywanych przedmiotów.

Uwaga na paluszki

Sprytny malec, który zaczyna poznawać przestrzeń swojego pokoju, swe pierwsze kroki skieruje na pewno do szafek i szuflad. Te, w których nie powinien pałaszować, lepiej zabezpieczyć specjalnym ogranicznikiem, ale dolna szuflada komody to przecież świetne miejsce na zabawki. Jeśli będzie ona wyposażona w system spowolnionego zamykania, nie trzeba obawiać – paluszki dziecka będą bezpieczne!

Komoda w pokoju dziecka

 

Dodaj komentarz

Top