Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Mam kota na punkcie mleka – ruszyła kontynuacja mlecznego programu

Mam kota na punkcie mleka – ruszyła kontynuacja mlecznego programu

Z początkiem roku ruszyła kontynuacja trzyletniego programu „Mam kota na punkcie mleka” realizowanego przez Polską Izbę Mleka przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Nowa kampania nosi nazwę “Mamy Kota Na Punkcie Mleka”, jej celem jest dalsze budowanie świadomości na temat wartości odżywczych i zdrowotnych mleka i jego przetworów.

Mam kota na punkcie mleka - ruszyła kontynuacja mlecznego programu

Jak również zadbanie o wzrost konsumpcji. W ramach kampanii zaplanowano działania informacyjno-promocyjne, które mają spowodować, iż kupujący produkty mleczne będą się kierowali ich zaletami, a nie wyłącznie ceną.

Kampania Mam kota na punkcie mleka opiera się o przekazanie w ciekawej postaci wiedzy na temat dobroczynnych właściwości odżywczych i zdrowotnych mleka oraz produktów mleczarskich. Jak wiemy żywienie jest jednym z najważniejszym czynników środowiskowych wpływających na stan zdrowia i procesy rozwojowe dzieci i młodzieży.

Mam kota na punkcie mleka – działania w programie:

  • BROSZURY INFORMACYJNE wraz z pomocami dydaktycznymi dla nauczycieli
  • CYKL SPOTKAŃ I PRZEDSTAWIEŃ TEATRALNYCH z udziałem mlecznego bohatera
  • „GRY I ZABAWY” – gry online
  • „KOCIE RYMY MLEKIEM PŁYNĄCE – MLECZNA ENERGIA MNIE WYPEŁNIA” – zadanie konkursowe będzie polegało nawykonaniu pracy plastycznej wraz z krótką formą literacką
  • „MOJA MLECZNA LEKCJA – MLECZNA KRONIKA KOTA” – zadanie konkursowe to wykonanie kroniki z konspektem ciekawej lekcji na temat mleka
  • „WESOŁE MLECZNE SMAKOŁYKI” – prezentacja przepisu kulinarnego na ulubiony mleczny smakołyk oraz wiele innych działań edukacyjnych.
CZYTAJ TAKŻE:   Nowa kolekcja 5.10.15 wiosna/lato 2016

Na stronie kampanii www.kochammleko.pl trwa rekrutacja do mlecznego programu. Jeżeli jeszcze nie macie kota na punkcie mleka? Rejestracja szkoły jest bardzo prosta! Aby przystąpić do programu, wystarczy wejść na stronę i wypełnić deklarację. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, jednak ilość materiałów ograniczona.

Kampania jest realizowana przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Akcja trwa do końca 2016 roku i jest sfinansowana ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Szczegółowe informacje na temat realizacji programu znajdują się na stronie www.kochammleko.pl

Dodaj komentarz

Top