Jesteś tu
Strona domowa > Strefa Mamy > Lakiery hybrydowy – co go odróżnia od tradycyjnych lakierów?

Lakiery hybrydowy – co go odróżnia od tradycyjnych lakierów?

roznice miedzy lakierem hybrydowym a tradycyjnym

Do niedawna kobiety, które chciały nadać swoim paznokciom bardziej wyrazistego charakteru, mogły sięgnąć jedynie po dostępne w każdej drogerii tradycyjne lakiery do paznokci. Obecnie Panie mają dużo większy wybór produktów – i bardzo dobrze, ponieważ współczesne kosmetyki charakteryzują się nie tylko bogatym wyborem kolorów, ale przede wszystkim jeszcze wyższą trwałością. Poznaj lakiery hybrydowe – to jakość, która zdominowała rynek i z powodzeniem zastępuje lakiery tradycyjne!

Różnice w sposobie schnięcia

Pozornie klasyczny lakier od hybrydowego nie będzie różnił się wieloma szczegółami. Jeden i drugi zamknięte są w niewielkiej buteleczce i nakładane na płytkę paznokcia przy pomocy małego pędzelka. Obydwa te kosmetyki występują w wielu różnych wersjach kolorystycznych, dzięki którym możesz uzyskać wymarzoną stylizację, jaką tylko chcesz. Podstawową różnicą pomiędzy lakierem tradycyjnym a hybrydowym, jest ich skład, z którego wynika sposób utwardzania. Ten pierwszy schnie pod wpływem kontaktu z powietrzem – wystarczy odczekać chwilę, aby z płynnej postaci zmienił się w twardą warstwę. Ten drugi potrzebuje utwardzania w lampie UV lub LED – aby zatem prawidłowo przeprowadzić proces jego nakładania, należy posiadać specjalną lampę, która emituje promienie świetlne o konkretnej długości fali.

Różnice z korzyścią dla płytki paznokcia

Wiele osób nie lubi mieć swoich paznokci w naturalnej postaci – są one wówczas bardziej kruche, słabe i podatne na złamania. Dlatego sięgają po różne sposoby, aby pokryć je wzmacniającą warstwą, nadać bardziej jednolitego koloru i upiększyć. Zwyczajne lakiery to po prostu powłoka, która nadaje kolor. Z kolei lakiery hybrydowe wzmacniają płytkę i sprawiają, że staje się ona grubsza, a przez to także mniej podatna na uszkodzenia. Na https://boskanails.pl/lakiery-hybrydowe znajdziesz produkty, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania: Wybierz swój ulubiony kolor i wykonaj stylizację, mając na uwadze dokładne przygotowanie paznokcia przed pokryciem go emalią, a przekonasz się, jak trwałe będą po tym zabiegu!

CZYTAJ TAKŻE:   Hormony - jak z nimi żyć

Różnice w sposobie przygotowania płytki

Ze względu na to, że lakiery hybrydowe mają inny skład chemiczny niż tradycyjne, wymagają nie tylko utwardzania pod lampą UV lub LED, ale również odpowiedniego przygotowania. Płytka musi być gładka, pozbawiona pyłków i odtłuszczona, a także idealnie sucha – dlatego należy ją wygładzić blokiem polerskim, odtłuścić cleanerem, a także w razie potrzeby zastosować dehydrator, który pozbawi je wilgoci. Zwykły lakier nakłada się bezpośrednio na paznokieć, ale między innymi z tego powodu te stylizacje są tak nietrwałe. W przypadku hybryd należy też zastosować bazę – aby paznokcie nie były podatne na żółknięcie czy uszkodzenia. Kiedy jednak zobaczysz, jak bardzo trwałe i piękne są hybrydy, zrozumiesz, że warto poświęcić na ich wykonanie nieco więcej energii, niż na malowanie paznokci klasycznym lakierem!

Dodaj komentarz

Top