Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Letni konkurs Novakid – weź udział!

Letni konkurs Novakid – weź udział!

novakid

Lubicie podróżować? To świetnie się składa! A może chcecie jeszcze połączyć przyjemne z pożytecznym – zachęcić Dzieci do nauki języka angielskiego? Jeśli na oba pytania odpowiedzieliście twierdząco, to mamy dla Was świetną propozyję. Zapraszamy do wzięcia udziału w letnim konkursie “Podróżuj z Novakid”, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody! Jesteśmy jego Patronem Medialnym.

Letni konkurs Novakid – rozwijaj wyobraźnię i umiejętności językowe

W letnim konkursie Novakid macie szansę na to, aby wraz z Dziećmi rozwijać wyobraźnię i jednocześnie rozwijać ich umiejętności językowe. Aby wziąć w nim udział, należy wcielić się w rolę blogera-podróżnika i zachęcić w krótkim filmie do odwiedzin swojej rodzinnej miejscowości lub kraju.

Co powinno znaleźć się w takim filmiku? Możecie opowiedzieć w nim o wakacyjnych aktywnościach i atrakcjach, które czekają na turystów. Może to być wizyta w muzeum, leśny spacer z przygodami, odwiedziny zwierząt w zoo albo spływ kajakowy. Ruszcie głową i do dzieła :)!

Zgłoszenia do konkursu – kto może wziąć w nim udział

Zgłoszenie konkursowe może być przygotowane w formie piosenki, zapowiedzi, wierszyka czy relacji z wycieczki. Ważne, by było skierowane do rówieśnika z obcego kraju i wykorzystywało angielskie zwroty i słówka związane z wakacyjnymi rozrywkami.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-12 lat i potrwa do 31.07.2021 r. Zgłoszenia należy wysłać przez formularz, który znajduje się na stronie: https://new.novakid.pl/travelblogger, lub publikując je na Instagramie, oznaczając profil @novakidpolska, albo na TikToku, oznaczając @novakidschool. Wyniki zostaną opublikowane na początku sierpnia w mediach społecznościowych Novakid i na blogu.

W puli nagród znajdują się: pakiety lekcji języka angielskiego lub bonusy na platformie Novakid, bony do sklepu Coccodrillo, gry od marki GRANNA, książki dla dzieci od księgarni TaniaKsiazka.pl, zestawy kosmetyków od marki Sylveco, bony do sklepu IKEA, pakiety Empik Premium oraz bony od Allegro!

CZYTAJ TAKŻE:   Botaniczna wyprawa do rezerwatu przyrody

Rozwój lingwistyczny dziecka ma znaczenie

Psychologowie dziecięcy wskazują na zalety edukacji językowej od najmłodszych lat – szybsze przyswajanie wiedzy, rozwój mowy i pamięci. We wczesnych latach nasze pociechy uczą się języka obcego w dokładnie w taki sam sposób, jak ojczystego, dzięki czemu mogą opanować angielski na poziomie osoby dwujęzycznej. Nauka nowego języka, rozpoczęta w dziecięcych latach, przebiega naturalnie i bez niepotrzebnego stresu. – Nauka nowego języka w znaczny sposób rozwija dziecięcy aparat mowy i tzw. słuch językowy, który polega na łatwym wychwytywaniu akcentu, nieznanych głosek i odmiennej intonacji. Dlatego edukację językową najmłodszych najlepiej zacząć od anglojęzycznych słuchowisk, audiobooków, bajek, rymowanek i wierszyków, by następnie płynnie przejść do zajęć z pedagogami, którzy są jednocześnie native speakerami – wyjaśnia Max Azarov, założyciel internetowej szkoły języka angielskiego Novakid.

Jak zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego?

Zachęcanie dzieci do nauki może być wyzwaniem, dlatego dzielimy się kilkoma sprawdzonymi pomysłami. Jeśli sami potrafimy dobrze czytać w języku angielskim, możemy wspólnie przeczytać bajkę czy klasyczną dziecięcą poezję. Warto sięgnąć po takich autorów, jak Shel Silverstein, A. A. Milne, Robert Louis Stevenson, Lewis Carroll i Dr. Seuss. Jeśli nasza wymowa pozostawia wiele do życzenia, możemy wykorzystać gotowe nagrania i audiobooki. Na rynku dostępne są również dużo prostsze klasyczne rymowanki, które dobrze urozmaicić gestami i mimiką. Angażując całe ciało, dziecko szybciej zapamięta i utrwali obce zwroty. Wspólne słuchanie i śpiewanie angielskich piosenek czy oglądanie popularnych bajek z angielskim dubbingiem to prosty sposób, aby zachęcić malucha do rozwijania językowych kompetencji. Możemy również w nietypowy sposób urozmaicić codzienne czynności, takie jak gotowanie czy pieczenie, i zaprosić dziecko do wspólnego pichcenia brytyjskich przysmaków, oczywiście wykorzystując poznane przy tym słówka i wyrażenia. Spróbujmy przyrządzić amerykańskie brownie, klasyczny fudge, czyli krówkę, popularne muffinki, pudding lub tradycyjne scones, czyli maślane bułeczki.

Warto poszukać inspirujących elementów kultury krajów anglosaskich i połączyć je z nauką angielskiego. Nasze pociechy na pewno docenią to, że edukacja potrafi być bezstresowa i przyjemna.

Dodaj komentarz

Top