Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Pierwsza zabawka malucha – czym się kierować przy jej wyborze?

Pierwsza zabawka malucha – czym się kierować przy jej wyborze?

pierwsze zabawki dzieci

Pierwszy uśmiech, spojrzenie czy obrót z brzuszka na plecy – rodzice wiedzą najlepiej, że wszystko,
co pierwsze, ma znaczenie. Zwłaszcza w przypadku niemowlaków. To czas, kiedy oczka malucha uważnie wodzą za każdym nowym przedmiotem, a rączki chcą chwytać za uszy i włosy, gdy tylko ktoś się pochyli nad łóżeczkiem lub wózkiem.

Pewnie wielu rodzicom przeszło przez głowę pytanie: jak mądrze wspomóc rozwój ciekawskiego maluszka i jakie zabawki ułatwią mu zdobywanie nowych umiejętności? Odpowiedź jest prosta – takie, które rozwijają zmysły dziecka i zachęcają do dokonywania pierwszych małych – wielkich odkryć.

Pierwsza zabawka malucha wcale nie musi być skomplikowana. Przede wszystkim powinna rozbudzać ciekawość i stymulować rozwijające się zmysły. Dzieci nieustannie poznają otaczający je świat, najczęściej właśnie podczas codziennej zabawy. Wspomagając rozwój maluszków produktami aktywizującymi, sprawimy, że odkrywanie i poznawanie otoczenia będzie nie tylko radosną, lecz także kształcącą przyjemnością.

Pierwsza zabawka dziecka – kolor ma znaczenie

Wzrok to jeden z najsłabiej wykształconych zmysłów u noworodka. Tuż po urodzeniu maluszek reaguje
na światło, dlatego lubi wpatrywać się w okna, lampy, biały sufit czy ściany w kontrastowych kolorach. Zdecydowanie większą uwagę zwraca również na obiekty wzorzyste. Nie bez znaczenia pozostaje także stymulacja zmysłów maluszka. 

CZYTAJ TAKŻE:   Place zabaw do ogrodu

Specjalnie dobrane zabawki aktywizujące pomagają dzieciom już od pierwszych miesięcy rozwijać zdolność analizy wzrokowej, uwagę słuchową i wrażliwość dotykową. Różnorodne faktury, kolory oraz szeleszczące elementy przykuwają uwagę niemowlaka.

Kolejny krok, to nauka. Od razu po narodzinach warto zapewnić dziecku środowisko, które będzie dla niego nie tylko przytulne i bezpieczne, lecz także zacznie uczyć związków przyczynowo-skutkowych.  Mata gimnastyczna to przykład zabawki, która łączy w sobie wszystkie wymienione cechy. Rozwija zdolności ruchowe i poznawcze, a ponadto posiada również walory edukacyjne. 

Wybór pierwszej zabawki powinien być przemyślany, aby dostarczała dziecku wielu okazji do codziennych odkryć. Te aktywizujące nie tylko rozwijają podstawowe zmysły, ale również wykształcają ciekawość poznawczą i spostrzegawczość. Piękne kolory, wesołe kształty i inne ciekawe funkcje zachęcą maluszka
do zabawy, nauki oraz odkrywania wszystkich skarbów w swojej pełnej niespodzianek krainie dzieciństwa.
To idealne pierwsze zabawki dla każdego dziecka i świetny pomysł na prezent z okazji narodzin.

mat. prasowe

Dodaj komentarz

Top