Jesteś tu
Strona domowa > Pielęgnacja > Pierwsze święta z dzieckiem

Pierwsze święta z dzieckiem

Święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas, a w szczególności, gdy po raz pierwszy zasiadacie do wigilijnego stołu z Waszym maleństwem. Mimo że te kilka dni z pozoru dedykowane są relaksowi oraz beztrosce, będziecie musieli przygotować się na to, że nie będzie mowy o chwili nieuwagi. Sprawdźcie, co warto wiedzieć, aby dobrze przygotować się pierwszych świąt z nowym członkiem rodziny, aby spędzić je “w miarę bezboleśnie”.

Pierwsze Boże Narodzenie z dzieckiem

Pierwsze święta z dzieckiem
Pinterest

Pierwsze święta z dzieckiem są cudownym przeżyciem dla wszystkich członków rodziny, ale także nie lada wyzwaniem zarówno dla Was, jak i dla szkraba. Duża ilość osób, dekoracje, zamieszanie – to wszystko może sprawić, że dziecko się przestraszy, zostanie zaburzone jego poczucie bezpieczeństwa. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby święta były spokojne. Sprawdźcie, jakie.

Pierwsze święta dziecka – pamiętaj, im mniej, tym lepiej

Rodzinne święta, to standard. To świetny czas na to, aby spotkać się z bliskimi, w tym długo niewidzianymi. Pamiętajcie jednak, aby zachować w tym umiar w sytuacji, kiedy macie małe dziecko. Postarajcie się dawkować mu emocje. W tym celu rozłóżcie rodzinne spotkania na kilka dni. Najlepiej zaproście bliskich do siebie. Maluszek czuje się najbezpieczniej w domu.

CZYTAJ TAKŻE:   Rozwój dziecka w drugim roku życia

Cisza, nie wszyscy na raz

Dzieci, zwłaszcza te małe są bardzo wrażliwe na hałas. Postarajcie się więc o to, by w domu nie panowała atmosfera harmideru – głośnego śpiewania kolęd czy wzajemnego przekrzykiwania się. Ograniczmy bodźce do minimum.

Świąteczna gorączka żywieniowa

Świąta, jak to przystało na nie, są doskonałą okazją do tego, aby sobie podjeść. Uważajcie jednak z nadmiarem żywności. Jeśli jesteście mamami karmiącymi, unikajcie produktów bogatych w składniki ciężkostrawne i alergizujące. W przypadku dzieci, które w jadłospisie mają już inne produkty niż mleko mamy, także po nie nie sięgajmy. Najlepiej ugotujmy “standardowe menu malca”.

Najważniejsze: bezpieczeństwo

W całej świątecznej gorączce przygotowań, a następnie biesiadowania pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Waszego malucha. Bożonarodzeniowy nastrój pryśnie w mgnieniu oka zakłócony np. wypadkiem. Uważajmy więc na niego, szczególnie w przypadku, gdy zbliża się do choinki czy innych świątecznych dekoracji.

Dodaj komentarz

Top