Jesteś tu
Strona domowa > Pokój dziecka > Pokój dziecięcy. Ile kosztuje jego urządzenie?

Pokój dziecięcy. Ile kosztuje jego urządzenie?

Ile kosztuje urządzenie pokoju dziecięcego?Narodziny dziecka to wyjątkowe wydarzenie. Urządzanie pokoju dziecięcego to jeden ważnych etapów przygotowań do spotkania z nowym członkiem rodziny. Remont pokoju i wystrój wnętrza to jednak spory wydatek – pomagamy oszacować koszty.

Przygotowanie wszystkiego na czas warto zacząć od kalkulacji kosztów i pomyśleć zarówno o wydatkach związanych z wykończeniem pokoju jak i zakupem mebli – bo przyda się nie tylko łóżeczko. Dodatkowo warto zastanowić się czy remont zlecimy firmie zewnętrznej czy poradzimy sobie samodzielnie z malowaniem i położeniem podłogi.

Malowanie

Dla oszacowania kosztów malowania pokoju o powierzchni 15m2 trzeba wziąć pod uwagę zarówno ceny farby jak i koszty robocizny. Dobrej jakości farba, która pozwoli na dwukrotne pomalowanie pokoju, to koszt około 90 zł plus około 40-50 zł na białą farbę do sufitu. Trzeba pamiętać, że małe dziecko – w szczególności niemowlę, ma delikatne drogi oddechowe i skórę, więc farba nie może zawierać związków organicznych, które mogą powodować uczulenie czy podrażnienie. Dlatego warto wybrać taką, która posiada certyfikaty bezpieczeństwa np. Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. 

Za pomalowanie pokoju przez firmę remontową trzeba zapłacić około 11 -12 zł za 1m2. Warto przygotować się jednak na wyższe koszty w szczególności, jeżeli trzeba naprawić ubytki w ścianach (około 10 zł za 1 m2), umyć ściany (około 9 zł za 1m2) czy zagruntować powierzchnię przed malowaniem (około 4 zł za 1 m2). Całkowity koszt malowania nie powinien przekroczyć około 850 zł z materiałami przy założeniu, że prace remontowe zostaną zlecone zewnętrznej firmie.

Nowa podłoga

W zależności od rodzaju wybranych materiałów koszty mogą kształtować się na różnym poziomie. Najbardziej popularny wybór to panele podłogowe. Oprócz kolorystyki warto zwrócić uwagę na klasę ścieralności – im wyższa tym lepiej – panele będą trwalsze. Cena paneli to średnio około 40 – 50 zł za m2. Do tego należy doliczyć listwy i podkład pod panele. Za ułożenie paneli na całej powierzchni podłogi firma zewnętrzna policzy około 25 zł za 1 m2. Łączne koszty wyniosą około 1200 zł.

Meble – co wybrać i ile to kosztuje

Najważniejsze dla dziecka jest oczywiście łóżeczko niemowlęce (około 250 -300 zł). Najlepsze jest takie, które rośnie razem z dzieckiem czyli posiada możliwość obniżania dna łóżeczka, a gdy szkrab  jest większy również usunięcia jednego boku, co umożliwi bezpieczne wychodzenie na zewnątrz. Do tego niezbędny jest dobry materac. Do wyboru mamy piankowy lub z dodatkiem gryki i kokosu. Rodzaj materiału, z którego zrobiony jest materac wpływa na jego twardość i zdrowy sen dziecka. Koszt to około 80 zł.

CZYTAJ TAKŻE:   Drewniana choinka - idealna do dekoracji pokoju dziecka

 

Niezbędnym wyposażeniem pokoju dla dziecka jest również szafa czy komoda na ubrania. W zależności od firmy, pojemną komodę można kupić już za około 300 do 700 zł. Te droższe egzemplarze zawierają w zestawie przewijak, który stanowi spore ułatwienie przy przewijaniu dziecka.

 

Dla wygody mamy warto wyposażyć się również w fotel, który może służyć zarówno podczas karmienia jak i usypiania maluszka. Wygodny fotel, zarówno online jak i w sklepach stacjonarnych, kosztuje od 600 zł do 1500 zł.

Dodatki

Ostatnie szlify są najważniejsze i chyba sprawiają najwięcej przyjemności. Dodatki do pokoju dziecięcego, bo o nich mowa, nadadzą charakter całemu wnętrzu. Powinny być bezpieczne i funkcjonalne.

Oświetlenie

Oprócz typowej lampy sufitowej (około 150 zł) można się jeszcze pokusić o lampę podłogową lub mniejszą, którą można postawić na komodzie. Takie oświetlenie doskonale sprawdzi się podczas usypiania czy karmienia dziecka. W zależności od rodzaju nową lampę można kupić za około 100 zł.

Dodatki do łóżeczka

Konieczna jest oczywiście pościel: prześcieradło, kołdra z poduszką i poszewki. Cały komplet można kupić w cenie około 100 zł. Trzeba pamiętać, że jeden komplet pościeli to za mało – poszewki i prześcieradło trzeba mieć zapasowe. Warto również wyposażyć się w podkład na materac – koszt około 40 zł. Ponadto może przydać się organizer zawieszany na łóżeczko (około 40 zł). Pozwoli on mieć wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria do pielęgnacji dziecka w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Fajnym rozwiązaniem jest również zakup karuzeli zawieszanej na łóżeczku (około 100 zł). Będzie ona nie tylko ozdobą pokoju, ale poprzez obserwację kolorowych elementów pozwoli dziecku na rozwijanie zmysłu wzroku.

Jak sfinansować urządzenie pokoju dla dziecka?

Może się wydawać, że 9 miesięcy to odpowiednio długi czas na odłożenie wystarczających pieniędzy na zakup potrzebnych materiałów i mebli. Jednak bardzo często pojawiają się inne koszty związane z ciążą, choćby lekarza czy dodatkowych badań. Wówczas z pomocą mogą przyjść firmy pożyczkowe. Pieniądze online bez zbędnych formalności i możliwość złożenia wniosku o każdej porze dnia i nocy to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych przyszłych rodziców. Najlepsze oferty pożyczek pozwoli znaleźć porównywarka chwilówek sowafinansowa.pl .  Rankingi pożyczek, atrakcyjne promocje czy porównanie warunków różnych firm pożyczkowych pozwolą na wybór takiej oferty, która umożliwi realizację wymarzonego pokoju dla dziecka.

Dodaj komentarz

Top