Jesteś tu
Strona domowa > Książki > Przeźroczysty chłopiec, czyli o roku szkolnym przedszkolaka słów kilka

Przeźroczysty chłopiec, czyli o roku szkolnym przedszkolaka słów kilka

Na księgarskie półki trafiła książka “Przeźroczysty chłopiec” Antoniny Krzysztoń – autorki tekstów, kompozytorki i charyzmatycznej pieśniarki. Jeśli ciekawi Was co spotka Franka, przedszkolaka, który już ostatni rok uczęszcza do przedszkola i ma przy tym naprawdę wiele przygód – ta pozycja jest właśnie dla Was. 

Przeźroczysty chłopiec, czyli jak to w przedszkolu często bywa…

Franek opowie Wam o tym, jak to jest wraz grupą przyjaciół i paniami przedszkolankami przeżywać zarówno zabawne, jak i smutne chwile, które mogą przydarzyć się każdemu przedszkolakowi. Nie martwcie się – będzie przy tym bardzo zabawnie. 

Wraz z głównym bohaterem przeżyjecie cały rok przed-szkolny – od rozpoczęcia, przez mikołajki, Gwiazdkę, Wielkanoc, Dzień Dziecka, zakończenie roku, ale też wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, teatrzyki itp. Jednocześnie spędzicie czas z Frankiem w jego domu, gdzie świat dorosłych czasami go przerasta, a mimo to próbuje go na swój sposób zrozumieć.

CZYTAJ TAKŻE:   Nela i skarby Karaibów - recenzja

Krzysztoń z ogromną wrażliwością oddaje sposób patrzenia i rozumowania dziecka (także charakterystyczne dla tego wieku „myślenie magiczne”). Uczy, jak radzić sobie z kłopotami, pokazuje rozwiązania.

Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Antonina Krzysztoń – kilka słów o Autorce

_Antonina Krzysztoń_Przeźroczysty chłopiec front.indd

Antonina Krzysztoń wydała 15 płyt. Zadebiutowała w 1981 roku na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal Piosenki. Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych (CDN, Nova, Solidarność Wielkopolska ). W tym czasie występowała w kabarecie Pod Egidą, w Muzeum Archidiecezji u Ks. Andrzeja Przekazińskiego i w sławnym z niezwykłych działań artystycznych kościele na Żytniej. Od lat występuje w teatrach, kościołach, filharmoniach. Na wielu festiwalach, koncertach związanych z piosenką poetycką i religijną. Współpracowała m.in. z Leszkiem Możdżerem, Michałem Lorentzem, Wojciechem Konikiewiczem, Mateuszem Pospieszalskim, Wojciechem Waglewskim. W 2006 r. za działalność artystyczną otrzymała Order Odrodzenia Polski.

Dodaj komentarz

Top