Jesteś tu
Strona domowa > Odżywianie > Skaza białkowa u dziecka

Skaza białkowa u dziecka

Skaza białkowa jest rodzajem alergii pokarmowej, która ujawnia się po spożyciu mleka krowiego. Do składników uczulających oprócz mleka zaliczamy także takie produkty jak jaja, orzechy, ryby, migdały i pistacje. Pokarmów z tej grupy produktów musi wystrzegać się także karmiąca matka.
Jednak główną przyczyną skazy białkowej jest alergia na mleko. Warto karmić niemowlę piersią, ponieważ pokarm matki jest najlepszy dla dzieci dotkniętych alergią. Wówczas należy uważać na spożywane produkty, aby uchronić dziecko przed uczuleniem.

Objawem skazy białkowej jest atopowe zapalenie skóry, które występuje u niemowląt jako wysypka alergiczna w okolicach buzi i za uszami. Skóra na twarzy jest przesuszona, szorstka i zaczerwieniona, czasem występuje świąd. Dziecko staje się z tego powodu rozdrażnione i płaczliwe. Niezwykle ważna jest także pielęgnacja skóry atopowej. Używajmy, więc kosmetyków przeznaczonych do skóry z tego typu problemami. Dzięki zdobytej wiedzy w dzisiejszych czasach możemy walczyć z tego typu dolegliwościami, korzystając z pomocy lekarza.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak przygotować dziecko do leczenia zębów?

Dodaj komentarz

Top