Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Świąteczne atrakcje dla dzieci w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy

Świąteczne atrakcje dla dzieci w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy

Od 4 grudnia Zielone Arkady zamienią się w Świąteczną Krainę pełną baśniowych czarów, zapachu pierników i atrakcji dla najmłodszych.

Odwiedziny św. Mikołaja, wspólne pieczenie piernikowych ozdób świątecznych, ozdabianie świątecznych dekoracji, warsztaty tańca i koncert zespołu dziecięcego – to tylko niektóre świąteczne atrakcje dla dzieci, jakie w tym roku przygotowała dla maluchów bydgoska Galeria.

Świąteczne atrakcje dla dzieci w Zielonych Arkadach w BydgoszczyWyczekiwany przez cały rok Mikołaj przybliża nas do Świąt Bożego Narodzenia i podsyca oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Stąd najwięcej niespodzianek zaplanowano na 6 grudnia. Od 11.00 do 18.00 można przyprowadzać swoje pociechy, które przez całą niedzielę będą miały szansę na niezapomnianą zabawę.

Na tę okazję przygotowana zostanie specjalna scena, gdzie w otoczeniu mieniących się błyszczącymi bombkami choinek, na czerwono-złotym fotelu będzie czekał na dzieci św. Mikołaj. W zamian za wypowiedziane życzenie, każde dziecko otrzyma w prezencie miodowe ciasteczko, ręcznie dekorowane białą i mleczną czekoladą.

Wizyta św. Mikołaja przewidziana jest w godz.: 11.30-12.20, 13.00-14.00, 15.00-16 oraz 17.00-18.00.

Pokaz magicznych sztuczek

Święta to czas pełen magii. Nie może więc zabraknąć pokazu magicznych sztuczek. Mariusz Czajka, znany iluzjonista, zaprosi dzieciaki do wspólnego czarowania. Świetna zabawa, moc śmiechu i emocji – to elementy towarzyszące występom artysty, który – jak sam przyznaje – bardzo lubi czarować dla najmłodszej publiczności.

Spotkanie z magią odbędzie się również 6 grudnia w godz.: 11.00-11.15, 14.40-15.00 oraz 16.40-17.00. Tego samego dnia do wspólnego śpiewania zaprosi chór dziecięcy „Ojejku”. Zarówno najmłodsze, jak i starsze pociechy będą mogły razem wykonać najpiękniejsze polskie kolędy.

Kolejną niespodzianką, przygotowaną z myślą o najmłodszych będą występy i warsztaty taneczne

Molo&Frodo&ElektrycznyTomek – półfinaliści programów Mam Talent czy Got To Dance – podzielą się z odwiedzającymi Galerię swoją życiową pasją jaką jest taniec. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostaną zarówno mali, jak i duzi. Grunt to dobra zabawa i trochę ruchu w rytmie muzyki.

CZYTAJ TAKŻE:   Zostań elfem Świętego Mikołaja

Najmłodszych zapraszamy również do beztroskich zabaw i psot
w udekorowanym złotymi i beżowymi piernikami domku. Podczas całego dnia profesjonalni animatorzy będą dodatkowo rozbawiać dzieciaki serią zabaw ruchowych i konkursów.

Mikołajki, jak i cały przedświąteczny czas to dla dzieci wielkie przeżycie. Postanowiliśmy zaprosić je do wspólnej zabawy, zapewniając na grudniowe weekendy masę różnorodnych atrakcji, tak aby zarówno maluchy, jak i starsze dzieci znalazły coś dla siebie – mówi dyrektor Zielonych Arkad Iwona Mroczek – Zapraszamy do nas wszystkich rodziców, do wspólnej zabawy ze swoimi dziećmi – dodaje Iwona Mroczek.

W Galerii powstanie również Pracownia Ozdób Świątecznych,
w której maluchy przygotują kolorowe ozdoby piernikowe.
W Pracowni będą czekać na dzieci stoliki z kolorowymi podkładkami, krzesełka, fartuszki oraz czapki. W rogu stanie specjalny piec, gdzie przy pomocy hostess, dzieci będą mogły wypiekać swoje świąteczne słodkości. W ruch pójdą wałki i foremki do ciasteczek. Każdy mały uczestnik będzie mógł samodzielnie przesiać mąkę, rozwałkować surowe ciasto i wyciąć ozdoby przy pomocy szablonów w kształcie choinek, gwiazdek i bałwanów. Samodzielnie przygotowane pierniczki, przewleczone kolorową tasiemką, dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu i powiesić na swoim świątecznym drzewku lub podarować w prezencie bliskiej osobie.

Podczas kolejnych warsztatów posypie się brokat, pędzelki zanurzą się w kolorowych farbach, a w rękach zawirują wstążki. Przy ich pomocy dzieciaki własnoręcznie ozdobią świąteczne dekoracje, do przygotowania, których wykorzystają świeże gałązki iglaków, szyszki, suszone pomarańcze oraz orzechy. Do udziału w warsztatach organizatorzy zapraszają od 4 do 20 grudnia w każdy weekend.

Warsztaty pieczenia ciasteczek oraz przygotowywania świątecznych ozdób będą również organizowane przez kolejne weekendy grudnia:  4-5.XII, 11-13.XII oraz 18-20.XII w godzinach od 12.00 do 18.00.

One thought on “Świąteczne atrakcje dla dzieci w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy

  1. Witam, wlasnie dodalem ta www do moich ulubionych, ma potencjal, ale musze ci powiedziec, ze jest slabo widoczna w wyszukiwarce google. Zasluguje na lepsze pozycje w google. Jest rzecz ktora ci sie na pewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbednik dla kazdego webmastera

Dodaj komentarz

Top