Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Szczepienie dzieci – dlaczego warto? Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Szczepienie dzieci – dlaczego warto? Bezpłatne warsztaty dla rodziców

21 marca, o godz. 10.00 w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie, odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców. Temat spotkania: szczepienie dzieci.


Szczepienie dzieci - dlaczego warto? Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Jest to drugie z rozpoczętego w lutym cyklu warsztatów spotkanie dla rodziców, podczas których mogą nie tylko wysłuchać wykładu, ale także wziąć aktywny udział w dyskusji.

Pierwsze zajęcia zostały poświęcone etapom wczesnego rozwoju noworodka pod okiem neurologa. Z rodzicami rozmawiała dr n. med. Grażyna Banaszek z Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie.

Tematem najbliższych zajęć jest szczepienie dzieci. Poprowadzi je specjalista pediatra i neonatolog dziecięcy – dr n. med. Krystyna Bober-Olesińska z Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie.

W warsztatach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Najbliższe spotkanie skierowane jest szczególnie
do rodziców najmłodszych dzieci oraz tych, którzy czekają na narodziny potomstwa. Zajęcia będą składać się
z dwóch części (każda ok. 40 minut) – wykładu i części warsztatowej. Podczas spotkania obecni i przyszli rodzice dowiedzą się m.in.:

  • Dlaczego warto szczepić noworodki i niemowlęta?
  • Jak wygląda aktualny Program Szczepień ochronnych?
  • Jakie są wskazania i przeciwskazania dla szczepień dzieci urodzonych przedwcześnie?
CZYTAJ TAKŻE:   Jak przygotować dziecko do leczenia zębów?

Liczba miejsc dla osób zainteresowanych udziałem w warsztatach jest ograniczona. Zapisów można dokonywać telefonicznie, pod nr tel.: 22 355 24 24 lub osobiście w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL, przy al. Rzeczpospolitej 1 w Warszawie.

Od 1 lutego 2015 r. Przychodnia Rodzinna MEDINTEL świadczy usługi z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach kontraktu z NFZ. Złożenie deklaracji w placówce daje możliwość dorosłym i małym pacjentom korzystania z:

 • konsultacji lekarza pediatry;
 • konsultacji internisty i lekarza medycyny rodzinnej;
 • diagnostyki laboratoryjnej;
 • badań USG i RTG;
 • bilansów i szczepień ochronnych wg Kalendarza Szczepień.

Obecnie Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL jest przychodnią dla rodzin, którym zależy na profesjonalnej opiece medycznej, opartej o szerokie doświadczenie lekarzy i  połączonej z zawsze przyjazną atmosferą. Wybór lekarza rodzinnego w ramach NFZ jest całkowicie bezpłatny i działa niezależnie od prywatnego ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Top