Jesteś tu
Strona domowa > Edukacja > Sześciolatek w szkole

Sześciolatek w szkole

Niedługo początek roku szkolnego. Przed rodzicami bardzo ważna decyzja. Czy zapisać nasze dziecko do szkoły? Czy nasza pociecha jest gotowa na rozpoczęcie nauki? czy skrócimy jej dzieciństwo? Oczywiste jest, że każde dziecko jest inne, rozwija się inaczej.

Na szczęście rodzice mają wybór a nie obowiązek. Trzeba się także zastanowić czy polskie budynki szkolne, nauczyciele są na to przygotowani? gdzie małe krzesełka, stoliki?

Sześciolatek w szkole
expertbeacon.com

Sześciolatek w szkole

Czy toalety są dostosowane do niskiego wzrostu dzieci? Jestem mamą i przeciwniczką posyłania sześciolatków do szkoły. Te powinny być edukowane w formie zabawy, tak jak to się dzieje w,,Zerówkach,,. Rozwój intelektualny dziecka ma swój rytm, nie należy go zakłócać.

CZYTAJ TAKŻE:   300 zł wyprawki dla dziecka - co zrobić, aby otrzymać świadczenie

Szkoła dla sześciolatków

Drodzy rodzice, nie popadajmy w obłęd. Moim zdaniem do tematu 6-latków w szkole należy podejść indywidualnie ponieważ każde dziecko ma inne predyspozycje, tempo i rytm rozwoju. Decyzję o wcześniejszym podjęciu nauki powinno się konsultować z poradnią psychologiczno-pedagogiczną. Uważam, że nie każdy 6-latek dorasta tak samo jak jego rówieśnicy. Nie każdy 6-latek rozwija się na tyle szybko, by bez żadnych uszczerbków na zdrowiu psychicznym i fizycznym zostać uczniem klasy pierwszej.

Dodaj komentarz

Top