Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty – lista do pobrania

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty – lista do pobrania

Początek roku szkolnego wiąże się ze sporymi wydatkami w skład których wchodzi zarówno zakup podręczników, jak i akcesoriów. Wybierając się na rodzinne szkolne zakupy warto więc zaopatrzyć się w listę przedmiotów, które będą potrzebne Waszym dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole. Ułatwi to także utrzymanie w ryzach rozplanowanie kosztów. Mając jasny plan działania, jest szansa na to, że nie będziecie wkładać do kosztów kolejnych “niezbędnych” rzeczy. Zachęcamy więc do pobrania naszej listy wyprawki szkolnej.

Wyprawka szkolna – jakie artykuły muszą się w niej znaleźć

Lista potrzebnych dzieciakom przedmiotów jest długa, więc nietrudno jest o to, aby zapomnieć o którymś z nich. Przewidzieliśmy to, dlatego też stworzyliśmy gotowe do druku listy prezentujące szkolną wyprawkę – przedmiotów, które są najczęściej wymagane.

POBIERZ NASZĄ LISTĘ WYPRAWKI PIERWSZOKLASISTY

Musicie jednak pamiętać o tym, że lista artykułów wyprawki pierwszoklasisty jest różna dla każdej szkoły, dlatego też zostawiliśmy kilka wolnych miejsc, abyście mogli je dopisać. Zanim więc wybierzecie się na zakupy, warto pójść do danej szkoły lub zajrzeć na jej stronę internetową i dowiedzieć się, co dokładnie musicie kupić dziecku. Jeśli szkoła nie udostępniła takich informacji, poczekajcie na nie do 1 września, albo pierwszego zebrania, kiedy to wychowawca zapewne Was o nich poinformuje.

Wyprawka pierwszoklasisty – na co zwrócić uwagę wybierając artykuły?

Wyprawka szkolna pierwszoklasisty

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest jakość danych artykułów. Pamiętajcie o tym, żeby nie oszczędzać przede wszystkim na plecaku oraz kapciach, czyli przedmiotach, które mają istotny wpływ na zdrowie żaka.

CZYTAJ TAKŻE:   Szkoła psuje dietę dzieci?

Zeszyty – zwracajcie uwagę na to, czy linie w nich są właściwie wydrukowane. Mowa nie tylko o jakości wydruku, ale także o tym, czy występują one co 5 mm. Warto także, aby były one kolorowe. W praktyce wygląda to tak, że jedna linia jest cienka (najczęściej błękitna), a dwie kolejne grubsze – najczęściej są koloru czerwonego. Po co taki układ? Po to, aby ułatwić Twojemu dziecku pisanie, uczyć je staranności. Jest on także pomocny w lepszym rozplanowaniu przestrzennym literek.

Okładki – pamiętajcie o tym, aby unikać tych o standardowym wymiarze. Te najczęściej powodują wybrzuszenia i w znacznym stopniu utrudniają dzieciom pisanie. Sięgajcie po te dedykowane zeszytom 16-sto kartkowym.

Ołówek – w większości szkół króluje on nad długopisem i piórem i to właśnie nim dzieci stawiają swoje pierwsze kroki w nauce pisania. Na rynku są dostępne ołówki dedykowane niej m.in. grubsze trójkątne, albo takie, które posiadają specjalne nakładki.

Gumka do ścierania – unikajcie takich, które jedynie rozmazują ołówki. Niestety na rynku jest ich cała masa.

Strój gimnastyczny – najczęściej szkoły wymagają białych bawełnianych koszulek i granatowych spodenek.

Wyprawka szkolna – pamiętaj o podpisaniu przyborów

Sprawa wydaje się być oczywista, ale jednak często kwestia podpisywania przyborów nam umyka. Jest to jednak ogromnie ważne. Dzięki temu dziecko uniknie nieprzyjemnych sytuacji w przypadku zgubienia danego przedmiotu lub wówczas, gdy inny uczeń będzie miał taki sam.

Dodaj komentarz

Top