Jesteś tu
Strona domowa > Rodzice > Szkoła dobrych nawyków – lekcja czystych rączek z marką Carex

Szkoła dobrych nawyków – lekcja czystych rączek z marką Carex

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia na nasze dzieci czekać będzie nowa przygoda. Ciekawość oraz godziny spędzone poza domem, tylko wzmocnią chęć poznawania świata. Warto przygotować nasze pociechy na każdą sytuację i zadbać o to, aby pamiętały o prawidłowej higienie swoich rączek. Rodzicom, jak i najmłodszym pomoże w tej kwestii marka Carex, która w swojej ofercie ma kolorowe antybakteryjne mydła  i żele do rąk uwielbiane przez wszystkie dzieci.

Lekcja samodzielności

Pierwszy dzień w szkole to dla wielu dzieci stresujące wydarzenie. Czasem problemem jest nowe otoczenie, czasem rozłąka z rodzicami. Chcąc jednak zaoszczędzić dziecku nieprzyjemnych wrażeń, warto już od najmłodszych lat uczyć je samodzielności. Wzmocni to jego samoocenę oraz pewność siebie. Najtrudniejszym krokiem zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka, jest świadomość, że w nową drogę wyruszają już bez mamy czy taty.

Od najmłodszych lat warto zatem przyzwyczajać do tego malucha, zostawiając go pod opieką np. dziadków, bliskich znajomych czy w towarzystwie kolegów i koleżanek. Pokazujemy wtedy dziecku, że rodzice zawsze wracają, a dodatkowo, czas spędzony poza domem może być naprawdę przyjemny. Taka nauka na pewno zaowocuje w przyszłości, a rozstanie przed drzwiami do klasy będzie o wiele łatwiejsze. Ważnym krokiem jest także odpowiednie panowanie nad własnym stresem przez rodzica i przekazanie dziecku tylko tych dobrych emocji. Nie straszmy, nie przestrzegajmy, a zachęcajmy rozmową i zwracajmy uwagę na to, by trzymało się ustalonych wcześniej zasad, gdy jest sam poza domem. Wtedy na pewno sobie poradzi! Motywujmy naszego ucznia, zachęcajmy do poznawania szkolnego świata. Przecież mogą czekać na niego same pozytywne przygody! Taka postawa rozbudzi w dziecku ciekawość i pozwoli sprawdzić samego siebie.

Czyste ręce na start

Oczywistym jest to, że dziecko chcąc poznawać świat, musi ubrudzić sobie ręce. Dotykanie nowych przedmiotów, zabawy z innymi dziećmi to czynności, które uczą i rozwijają ich kreatywność. Jednak każda           z tych sytuacji wiąże się z możliwością przenoszenia bakterii, które mogą wpływać niekorzystnie na ich układ odpornościowy. Warto więc zadbać o odpowiednią higienę rączek pociech podczas nieobecności rodzica i pozwolić im na odrobinę samodzielności. Specjalnie na takie okazje marka Carex stworzyła antybakteryjne i oczyszczające żele do rąk, które w nowym poręcznym opakowaniu zmieszczą się do każdej kieszonki. Ich słodkie zapachy jak guma balonowa czy truskawka zachwycają najmłodszych i zachęcają do użycia. Problemem przestaje być kwestia higieny przed, czy po posiłku. Wystarczy odrobina żelu, by oczyścić rączki i móc bez wyrzutów sumienia zjeść swoje drugie śniadanie. Mając je pod ręką, dziecko może swobodnie korzystać z czasu wolnego podczas przerwy, bawiąc się ze swoimi rówieśnikami. Warto też uczyć dzieci, aby dzieliły się żelami z kolegami. Zmniejszają dzięki temu możliwość rozprzestrzeniania się bakterii, a jednocześnie rozwijają umiejętność zabawy w grupie i empatię.

CZYTAJ TAKŻE:   Becikowe 2022 - ile wynosi i komu przysługuje?

Nauka przez zabawę

Pochłonięte zabawą pociechy często zapominają o tak ważnej sprawie, jaką jest mycie dłoni. A ponieważ wiemy, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę podczas zabawy,  warto skorzystać z kilku trików, które zachęcą do dbania o ich czystość. Najprostszym sposobem jest przygotowanie razem z dzieckiem spersonalizowanego zestawu do łazienki, który będzie używany tylko przez zucha. Zaangażowanie włożone w wybór, np. mydła, ręcznika oraz ozdobienie produktów sprawi, że dziecko poczuje się wyjątkowo i z większą chęcią będzie chciało korzystać ze swojego dzieła. Do takiej zabawy świetnie sprawdzą się mydła Carex, które dzięki niebanalnym kolorom oraz słodkim zapachom zamieniają zwykłe mycie rąk w super zabawę.

Co jednak jeśli nasz zuch jest prawdziwym naukowcem? Ciekawostki opowiadane podczas mycia rąk zainteresują i poszerzą jego wiedzę. Jak powstają bańki mydlane ? Dlaczego woda w oceanie  jest błękitna, a ta w wannie nie ma koloru ? Odpowiedzi na takie pytania zainteresują każdego ucznia,  a mycie rąk przestanie być nieprzyjemną lub zapominaną czynnością. Tego typu gry i zabawy warto również wykorzystać podczas oczyszczania rąk żelem antybakteryjnym. Będąc w szkole czy na podwórku najlepiej będzie, jeśli dziecko będzie czuć swobodę w temacie higieny. Korzystając więc z przenośnych żeli antybakteryjnych Carex nie musi martwić się o brak łazienki w pobliżu. Już odrobina wystarczy, aby rączki stały się wolne od bakterii i pachniały pięknym, słodkim zapachem.

Dodaj komentarz

Top