Jesteś tu
Strona domowa > Eksperci radzą > Urlop uzupełniający, a Święta

Urlop uzupełniający, a Święta

Grudzień to właściwie najbardziej wyjątkowy miesiąc w roku. To miesiąc w którym dobiega końca kolejny rok naszego życia i intensywnej pracy. I jak co roku koniec jednego jest początkiem drugiego.

Podobnie jak Państwo mniej lub bardziej gorączkowo poszukujemy prezentów dla bliskich, poddajemy się refleksjom o przemijającym czasie i pracujemy na wyższych obrotach, żeby zakończyć księgowania jeszcze przed Wigilią i zafundować sobie kilka wolnych dni.. :-).

Wolne dni… – pewnie większość z Państwa ma już wszystko zaplanowane, podpisane wnioski urlopowe już spoczywają w kadrach. Wspomnimy jednak bo może ktoś nie wie, a mógłby skorzystać z urlopu wypoczynkowego tzw. uzupełniającego. Przysługuje on pracownikowi, który wykorzystał podstawowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 20 dni za dany rok kalendarzowy i następnie uzyskał w ciągu tego roku prawo do urlopu w wyższym wymiarze, tj. 26 dni.

Przykładowo:

jeśli do końca listopada wykorzystaliście Państwo 20 dni urlopu i od 01 grudnia nabyliście Państwo prawo do wyższego wymiaru urlopu w wymiarze 26 dni, ponieważ osiągnęliście 10-letni staż pracy, to przysługuje Państwu urlop uzupełniający w wymiarze 6 dni (różnica między wymiarami urlopu) na zasadach “normalnego” urlopu. UWAGA: Urlop uzupełniający przysługuje w całości, nie nalicza się go proporcjonalnie.

CZYTAJ TAKŻE:   Święta w ciąży - 3 porady, jak je przetrwać

Tym sposobem w ten przedświąteczny artykuł wkradł nam się jednak nieplanowany temat kadrowy, mamy jednak nadzieję, że właśnie komuś zrobiliśmy prezent tą informacją :-).

Drodzy Państwo, koniec roku kalendarzowego to dla wielu z Was także koniec roku podatkowego. Zaraz po tym, jak prezenty zostaną rozdane a Nowy 2017 Rok zostanie hucznie przywitany, sięgniemy do zagadnień związanych z rozliczeniem z fiskusem i podzielimy się naszą wiedzą tu, na E-Szkrabie.

Tymczasem proszę przyjąć od nas życzenia:

Świąt zastygłych w blasku świec,

niech czas na chwilę się zatrzyma i da Państwu wiele wytchnienia i spokoju;

niech kolędowanie przyniesie Państwu porcję miłej, rodzinnej rozrywki;

niech obecność bliskich przy wspólnym stole będzie kojąca i radosna

a Nowy 2017 Rok niech obfituje w pomyślne zdarzenia!

Wszystkiego dobrego!

Biuro Rachunkowe EVIKON

Dodaj komentarz

Top