Jesteś tu
Strona domowa > Zdrowie > Wzrok dziecka – zbadaj go, zanim pójdzie do szkoły!

Wzrok dziecka – zbadaj go, zanim pójdzie do szkoły!

Pierwszy dzień szkoły to dla wielu młodych Polaków początek życiowej kariery. Szkoła kształtuje w dużej mierze charakter i osobowość, a także predyspozycje. Nie wolno jednak zapominać o zdrowiu, którego dobry stan warunkuje odpowiedni rozwój dziecka. Okuliści są zgodni: początek roku szkolnego to dobry moment na profilaktyczną wizytę u lekarza.

Wadę wzroku trudno, w przypadku dziecka, rozpoznać samemu, a nieleczona często może stać się poważnym problemem w przyszłości. Warto też wiedzieć, że we wczesnym wieku wadę wzroku można stosunkowo łatwo skorygować. Dlatego też rodzice powinni zadbać o to, żeby dzieci jak najszybciej odwiedziły specjalistę, szczególnie, że występowanie zaburzeń widzenia wpływa na postępy w nauce.

Badanie wzroku u dziecka

Problemy z czytaniem, błędy przy przepisywaniu tekstów, zarówno z tablicy jak i książki, to mogą być pierwsze sygnały, że ze wzrokiem dziecka dzieje się coś złego. Eksperci alarmują, że podobne symptomy łatwo pomylić i uznać za oznakę braku dyscypliny u młodego ucznia. Dopiero później okazuje się, że nasza pociecha ma wadę wzroku, ale wtedy może być już za późno na szybkie i skuteczne leczenie.

CZYTAJ TAKŻE:   Zapalenie pępka u niemowlaka - przyczyny choroby, objawy i leczenie

Dziecko wzrok

Jednym z programów badań profilaktycznych był projekt Biura Polityki Zdrowotnej Urzędu m.st. Warszawy, który wykazał, że co trzecie dziecko posiadało różnego rodzaju problemy związane ze wzrokiem.

 

Dodaj komentarz

Top