Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Zabawki z kartonu – zrób je sam! 5 inspiracji

Zabawki z kartonu – zrób je sam! 5 inspiracji

Życie zabawki bywa bardzo krótkie. Znudzone nią dziecko często rzuca ją w czeluści pokoju i stawia na kolejną “zdobycz”. A co, jeśli samo będzie miało wpływ na jej powstanie? Sprawdźcie to i wspólnie ze szkrabem przygotujcie zabawki z…kartonów! Dajemy Wam kilka inspiracji.

Niepotrzebne kartony po sprzęcie RTV/AGD oraz innych akcesoriów czy pozostałości po papierze toaletowym zazwyczaj trafiają do kosza i szybko o nich zapominamy. Tymczasem mogą one stać się początkiem świetnej zabawy! Możecie stworzyć z nich niesamowicie oryginalne, a przy tym ekologiczne oraz bezpieczne zabawki.

Kartonowe zabawki: Telewizor

zabawka z kartonu telewizor
petitandsmall.com

Dziecko nie powinno spędzać godzin przed telewizorem, ale nikt nie powiedział, że nie może siedzieć w nim! A właściwie w takim telewizoro-teatrze. Wystarczy “zaprosić” do zabawy kilka maskotek czy lalek i publiczność czy też aktorzy już są!

CZYTAJ TAKŻE:   Piratka, czyli o tym, że dziewczynka też może zostać królem piratów!

Kartonowe zabawki: Domek dla lalek 

zabawki z kartonu domek dla lalek
mermagblog.com

Lalki lubią mieć swój kącik, prawda? W przypadku kartonowych konstrukcji najlepsze jest to, że ogranicza Was jedynie wyobraźnia. Możecie tworzyć dowolne kształty, decydować o wielkości konstrukcji, a także kolorach.

Kartonowe zabawki: Samochód 

zabawki z kartonu samochod
rugalfun4boys.com

To prawdziwa frajda dla małych fanów motoryzacji! Stwórzcie model wyposażony w bagażnik, koła, kierownicę – przecież możecie, to proste, a ile przy tym frajdy!

Zabawki z kartonu: Kuchenka 

zabawki z kartonu kuchenka
petitandsmall.com

Lubicie wspólne gotowanie? Stwórzcie więc kuchenkę na której oddacie się kulinarnej pasji. Mali mistrzowie patelni z pewnością docenią jej potencjał. Do dzieła!

Zabawki z kartonu: Labirynt 

zabawki z kartonu labirynt
smileandwave.typepad.com

Tutaj coś dla małych miłośników ekstremalnych doznań, przygody i kombinowania. Labirynt, który możecie wykonać w kilka minut. Im więcej zakrętów i zawijasów – tym lepiej. Pamiętajcie tylko o otworach, które zarówno zapewnią dopływ powietrza, jak i mniejszym dzieciom zapewnią poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Top