Jesteś tu
Strona domowa > Dziecko > 5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

dzien dziecka

Każdego roku 1 czerwca obchodzi się Dzień Dziecka. Maluchy z utęsknieniem wypatrują swojego święta, ponieważ wiedzą, że czeka je czas pełen zabaw i prezentów. Co warto kupić pociechom, żeby podarunek wywołał im uśmiech na twarzy?

Klocki – pomysł na Dzień Dziecka dla chłopca i dziewczynki

Klocki to świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Układanie rozwija kreatywność, zdolności manualne, a także pobudza wyobraźnię. To zabawka, która nadaje się i do samodzielnej zabawy, i wspólnych zajęć z innymi dziećmi.

W sklepach znajdują się różnorodne modele klocków przeznaczone dla dzieci w niemal każdym wieku. Warto dopasować je nie tylko pod względem tego, ile maluch ma lat, ale także tego, czym się interesuje. Niektóre modele nawiązują np. do popularnych bajek czy uwielbianych pojazdów.

Puzzle edukacyjne – oryginalne akcesorium

Idealny prezent stanowią też puzzle. W ostatnim czasie w sklepach pojawia się coraz więcej modeli edukacyjnych, które wymagają od malucha ułożenia np. mapy Polski, ciała człowieka czy postaci zwierząt. Takie warianty to świetny sposób na naukę przez zabawę.

Puzzle składające się z dużych elementów nadają się już nawet dla 2-letnich dzieci. Maluszki świetnie radzą sobie z układaniem pierwszych obrazków, przy których mogą nauczyć się nowych słów. Warto przejrzeć dostępne warianty i dopasować je do wieku dziecka.

CZYTAJ TAKŻE:   4 najczęstsze błędy żywieniowe w dziecięcym jadłospisie

Lalka jako prezent na Dzień Dziecka

Lalka to podarunek, który zainteresuje przede wszystkim dziewczynki, ale nie tylko. W trendach są zdecydowanie lalki w postaci przytulanek, które nierzadko powstają ręcznie. Warto obdarować malucha misiem lub lalą idealnie nadającymi się do przytulenia. Najlepiej stawiać na modele szyte z naturalnych materiałów np. lnu.

Kolorowanka – podarunek pobudzający kreatywność

Pomysł na prezent, który z pewnością porwie malucha, to kolorowanka. Można wybrać zarówno wersję książeczkową, jak i wielką planszę. Ciekawą opcję stanowią malowanki w rozmiarze XXL, które rozkłada się na podłodze lub na całym stole. Dzieciaki malują je z radością w pojedynkę i z rodzeństwem czy przyjaciółmi. To wspaniała rozrywka, która pobudza kreatywność i pozwala na zajęcie sporej ilości czasu bez sięgania przez pociechę po smartfon czy tablet.

Voucher do parku rozrywki lub na salę zabaw

Dziecko bardzo ucieszy się również z prezentu w postaci przeżycia np. wejścia do:

  • parku rozrywki;
  • sali zabaw;
  • parku z trampolinami.

Warto poszukać ciekawego miejsca w okolicy, a najlepiej takiego, w którym pociecha jeszcze nie była. Zabawa w basenie z kulkami, wspinaczka czy przejażdżka kolejką dadzą maluchowi mnóstwo uśmiechu. Do vouchera najlepiej dołączyć coś słodkiego.

Każde dziecko powinno ucieszyć się także z ciekawej książeczki np. w formacie pop-up. Podczas zakupów warto wziąć pod uwagę, czym aktualnie maluch się interesuje i bohaterów, której bajki kocha w danym momencie najbardziej. To znacznie zwiększy szanse na szeroki uśmiech!

Dodaj komentarz

Top