Jesteś tu
Strona domowa > Polecamy > Domowe sposoby na suchy kaszel

Domowe sposoby na suchy kaszel

Suchy kaszel to jeden z najbardziej dokuczliwych objawów przeziębienia bądź grypy. Jakie są domowe sposoby na suchy kaszel?

Kaszlu nie wolno bagatelizować! Co trzecia osoba nie potrafi zdiagnozować, czy ma kaszel suchy czy mokry, a to rozróżnienie warunkuje wybór odpowiedniego leczenia.

Kaszel jest reakcją obronną organizmu. Odkrztuszając, wyrzucamy na zewnątrz bakterie i wirusy, które zatruwają nasz organizm. Niekiedy jednak suchy kaszel staje się przewlekły i ciężko się z nim uporać. Może występować w skutek podrażnienia śluzówki i na dłuższą metę może być szkodliwy.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marek TEVA aż 86% z badanych ma świadomość, że kaszląc, można zarazić inne osoby, a pomimo to aż 53% chodzi do pracy pomimo kaszlu. Dlatego właśnie, aby nie rozprzestrzeniać zarazków, należy zadziałać szybko i skutecznie.

CZYTAJ TAKŻE:   Witaminowa rymowanka o tym, jak uzyskać super moce

Domowe sposoby na kaszel suchy

  • Szklanka ciepłego siemienia lnianego, mielonego z łyżką miodu – do picia raz dzienne.
  • Mikstura 200 ml oliwy z oliwek wymieszana ze świeżo wyciskanym sokiem z cytryny – do picia po jednej łyżeczce 3 razy dziennie.
  • Wywar z imbiru – kilka plasterków cienko pokrojonego imbiru zalanego wrzątkiem i gotowanego około 2 minut, z łyżeczką miodu dodaną na koniec – do picia raz dziennie.

Domowe sposoby na kaszel

źródło: TEVA Pharmaceuticals Polska

Dodaj komentarz

Top