Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Nadeszły wakacje – jak cieszyć się nimi razem z dziećmi?

Nadeszły wakacje – jak cieszyć się nimi razem z dziećmi?

Wakaaaaacje! Na ten moment czekają tysiące szkrabów. Laba, słońce i brak budzika. To czas, który zwykle upływa pod znakiem rodzinnych wycieczek tudzież dłuższych wyjazdów. Jak je zaplanować, aby nie zwariować, radzi dietetyk i psycholog, Zuzanna Antecka, ekspertka kampanii “Soki i musy – witaminy w SMART formie”.

Lato z dzieckiem

Po pierwsze: na wyjazd zapakuj tylko to, co potrzeba

Na tygodniowy wyjazd z dziećmi zapakowałaś już trzy walizki, dwa plecaki i zastanawiasz się, czy Wasz bagażnik pomieści jeszcze dziecięce rowerki, parasole plażowe i karton z planszówkami… Czy naprawdę potrzebujecie tego wszystkiego?

Weź kilka głębokich oddechów i rozplanuj na spokojnie zawartość Waszych walizek. Najważniejsze jest to, aby każdy z Was miał się w co ubrać. Pakowanie nadmiaru rzeczy jest po prostu zbędne. Zapewne i tak przeleżą na dnie walizki. Rozpisz więc na kartce, czego zwykle używacie w tygodniu, a unikniesz zabierania ze sobą zbyt dużej ilości rzeczy. Zazwyczaj okazuje się, że i tak nie były potrzebne…

Po drugie: miej zawsze pod ręką przekąskę

Wakacje bez stresu to również takie, w czasie których nie dasz się zaskoczyć przez głód i spadek energii. Warto więc na wycieczkę lub dłuższą podróż przygotować odpowiednie drugie śniadanie oraz pożywne przekąski. Unikniesz w ten sposób jedzenia przypadkowych produktów kupowanych na szybko w schroniskach czy przydrożnych budkach. Przygotowując posiłek pamiętaj, by był on bogaty w owoce i warzywa, niezbędne w zbilansowanej diecie.

CZYTAJ TAKŻE:   Półkolonie w Poznaniu – szykuje się wielka przygoda!

Po trzecie i najważniejsze: włącz dziecięcą beztroskę i ciesz się wolnym czasem!

Przez cały rok jesteście świetnie zorganizowani, odrabiacie z dziećmi lekcje, planujecie obiady na cały tydzień i troszczycie się o zadowolenie każdego domownika. I tak w kółko, przez okrągłe 10 miesięcy. Ile tak możecie wytrzymać?

Wakacje są czasem relaksu. Pamiętajcie, że wcale nie musi to oznaczać wyjazdu nad morze czy w góry. Odpoczynek, to przede wszystkim moment, gdy dajesz odetchnąć swojemu ciału
i umysłowi, pozwalając sobie na chwilę swobody i beztroski. Gdy już nie możecie, po prostu sobie odpuśćcie. Nic się nie stanie, jeśli nie zabierzecie piłki plażowej nad morze, albo gdy zapomnicie sprzątnąć mieszkanie, zostawiając klucze teściom przed wyjazdem. Cieszcie się, że macie wolne, zupełnie tak jak wtedy, gdy jechaliście na swoje pierwsze w życiu wakacje!

fot. mat. prasowe

Dodaj komentarz

Top