Jesteś tu
Strona domowa > Polecamy > Piasek kinetyczny – kreatywny pomysł na dobrą zabawę

Piasek kinetyczny – kreatywny pomysł na dobrą zabawę

Czy wiesz, że Twoje dziecko przez cały rok może czuć radość z zabawy w piasku? Cukiernia z piaskowymi babeczkami, budowa piaskowego miasta, wznoszenie zamku z warownią –  możliwe jest nie tylko podczas zabawy na nadmorskiej plaży, w tradycyjnej piaskownicy czy  też na placu zabaw.Piasek kinetyczny daje uniwersalną możliwość na bezpieczną i kreatywną zabawę: w domu, w przedszkolu, szkole czy też salach zabaw.

Kreatywna zabawa z dzieckiem piasek kinetyczny

Nowoczesna zabawa w piasku

Piasek kinetyczny jest przyjemny w dotyku, delikatnie przepływa przez palce a przy tworzeniu i odwzorowywaniu detali daje możliwość skupienia uwagi i relaksu. Konsystencja piasku kinetycznego pozwala na tworzenie nieograniczonych form, które rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię małego twórcy. Porównanie piasku kinetycznego do mokrego piachu na plaży, może rodzicom rozjaśnić strukturę tej niezwykłej – czarodziejskiej masy. Prace mogą być wykonywane zarówno dowolnie jak też przy użyciu foremek.

Dzieci do zabawy używają także wałków, plastikowych nożyków, wyciskaczy, klocków, muszelek jak również innych zabawek takich jak figurki ulubionych postaci, zwierzątek, samochodów. Piasek kinetyczny daje możliwość zabawy zarówno dzieciom jak też jest świetnym sposobem na wspólną, rodzinną zabawę z dorosłymi. Domowa zabawa w budowanie piaskowej metropolii , zabawa w sklep lub piekarnię, odkrywcę – archeologa, tworzenie podwodnego świata to tylko niektóre propozycje na wspólną zabawę z piaskiem kinetycznym. Pisanie patyczkiem na piasku kinetycznym lub wyciskanie w piasku literek i cyferek to również świetna, bezstresowa metoda na naukę pisania i liczenia. To świetny sposób na to, aby dzieci nie czuły nudy podczas bycia w domu w deszczowe dni lub podczas choroby.

CZYTAJ TAKŻE:   Zabawy kreatywne

Piasek kinetyczny

Dla zdrowia

Badania naukowe wykazały, że piasek kinetyczny to niezastąpione narzędzie do budowania i rozwoju motoryki dziecka np. przy terapii SI, gdzie aktywacja sensoryczna dziecka następuje dzięki działaniom przy formowaniu piaskowej masy. Łagodzi on również emocje i wycisza przy problemach z nadpobudliwością dziecięcą.

Kreatywna Polska Marka

Produkowany w Polsce piasek kinetyczny Wizard Sand by Idea Day, dostępny jest w wielu kolorach (naturalnym, jagodowym, zielonym, niebieskim, żółtym, ceglanym), a do tematycznych zestawów dołączane są kolorowe, plastikowe foremki i pompowana piaskownica, która wyznacza miejsce i utrzymuje porządek w pomieszczeniu podczas zabawy.

Zestawy z piaskiem kinetycznym, z foremkami i piaskownicą to uniwersalny, dobry pomysł na prezent dla dziewczynek i chłopców od 3 lat.

Piasek kinetyczny dla dzieci

Bezpieczny

Piasek kinetyczny Wizard Sand by Idea Day nie przywiera do przedmiotów, nie brudzi rąk, ubrania, mebli, nie sprawia trudności przy sprzątaniu. Zastosowane w nim składniki posiadającą Deklarację Zgodności z Normami Europejskimi C, jest całkowicie bezpieczny dla osób cierpiących na alergie, w 99% składa się z naturalnego surowca – piasku oraz 1% polimeru wiążącego masę i nie pozwalającego jej wyschnąć.

Bawiąc się piaskiem kinetycznym Twoje dziecko stanie się małym czarodziejem, tworząc magiczny, piaskowy świat.

piasek kinetyczny Wizard Sand by Idea Day

idea day http://allegro.pl/wizard-sand-piasek-kinetyczny-2kg-zestaw-i6772191986.html
Więcej na stronie producenta ANSER: http://ideaday.pl/

art. sponsorowany

Dodaj komentarz

Top