Jesteś tu
Strona domowa > Miejsca przyjazne dzieciom > Grecja – wakacje dla każdego – klimatyczne wysepki i pyszne jedzenie

Grecja – wakacje dla każdego – klimatyczne wysepki i pyszne jedzenie

Wakacje w grecji lasy minute

Grecja to kraj z niezwykle bogatą historią sięgającą czasów starożytnych, ale i jedynymi w swoim rodzaju rajskimi plażami, które pozwalają poczuć unikalny grecki klimat. Nie dziwi zatem fakt, że zarówno greckie wysepki, jak i kontynentalna część kraju plasują się w czołówce najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Grecka gospodarka w dużej mierze bazuje na działalności lokalnej branży turystycznej, która od lat cieszy się dobrą renomą. Powodów, dla których warto wybrać się na wakacje do Grecji nie brakuje – od ciepłego klimatu, przez walory historyczne, aż po wyśmienitą kuchnię.

Wakacje w Grecji – rajskie wyspy na wyciągnięcie ręki

Grecja to wyjątkowe miejsce na mapie Europy z uwagi na ogromną różnorodność kurortów turystycznych. Nie ulega jednak wątpliwości, że to piękne greckie wyspy cieszą się największym zainteresowaniem wśród zagranicznych i miejscowych turystów. Dość powiedzieć, że największe gwiazdy światowego show-biznesu dysponują posiadłościami czy luksusowymi jachtami u wybrzeży greckich wysp. Decydując się na last minute do Grecji warto rozważyć nie tylko najpopularniejsze greckie kurorty jak Santorini, Kreta, Rodos, Kos czy Zakynthos. Na odwiedzających południową Europę czekają nieco mniej znane, ale równie atrakcyjne i urokliwe wysepki z krystalicznie czystą wodą jak Kefalonia, Skopelos czy Hydra. Niezależnie od obranego kierunku, wakacje na greckich wyspach powinny znaleźć się na bucket liście każdego fana podróży zagranicznych.

CZYTAJ TAKŻE:   Czy warto jechać z dzieckiem w góry?

Wielkie greckie wakacje – kultura i gościnność

Kraj położony na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego znany jest nie tylko z rajskich plaż, pięknej pogody niemal przez 365 dni w roku czy cykladzkiej architektury, czyli białych domków z niebieskimi elementami. Grecja to przede wszystkim prawdziwe bogactwo kulturowe i dziedzictwo historyczne, które przybliżają nam antyczne greckie zabytki. Ateński Akropol, Pałac w Knossos czy Stare Miasto w Rodos to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić przy okazji spędzania urlopu w Grecji.

Pisząc o Grecji nie można nie wspomnieć o mentalności miejscowej ludności, która często zaskakuje polskich turystów. Grecy są niezwykle otwarci, przyjaźnie nastawieni do turystów i często służą bezinteresowną pomocą, choć spora część starszych mieszkańców nie komunikuje się w języku angielskim. Spędzając wakacje w Grecji bardzo często można spotkać się z niezwykłą gościnnością lokalnej społeczności – spontaniczny nocleg czy kolacja u miejscowych to nic niezwykłego.

Grecka kuchnia – uczta dla podniebienia

Wczasy w Grecji nie mogą obejść się bez degustacji najpopularniejszych dań lokalnej kuchni, na którą w dużej mierze składają się ryby, owoce morza, oliwki i oliwa z oliwek, aromatyczne sery czy jagnięcina. Potrawy kuchni greckiej należą do jednych z najzdrowszych na świecie, a przy tym zachwycają bogactwem smaków i aromatów. Wakacje last minute to zatem świetna okazja, aby rozsmakować się w narodowych specjałach jak moussaka, gołąbki w liściach winogron (dolmades), pita czy smażony ser.

Dodaj komentarz

Top